Karayolları Çankırı 157. Şube Şefliği Trafik Kanununa Aykırı Tabelaları Söküyor

Karayolları Genel Müdürlüğü, 15. Bölge Müdürlüğü, Çankırı 157. Şube Şefliği çalışanları Çankırı-Ankara yolu üzerinde bulunan reklam levhaları ve satış tezgahlarını trafiğe engel oldukları, kazaya sebebiyet vermemeleri için toplamaya başladı.

Karayolları Çankırı 157. Şube Şefliği Trafik Kanununa Aykırı Tabelaları Söküyor
06 Aralık 2019 - 00:48 - Güncelleme: 06 Aralık 2019 - 01:02

Karayolları Genel Müdürlüğü, 15. Bölge Müdürlüğü, Çankırı 157. Şube Şefliği; Yol kenarlarındaki izinsiz ve yönetmeliğe aykırı levhaları söküyor.

 

Karayollarındaki menfezlerdeki, su kanallarındaki temizlik bir süredir dikkatleri çekiyordu. Sağanak yağmurlardan sonra su basan yolları su basmamasından kurtarmak için gerekli çalışmalara başlatılarak bu sorunlarında ortadan kaldırılması, işaret tabelalarının yerine monte edilmeleri ile Karayolları Kanununa aykırı tabelaların temizliği mutluluk verici.

 

157. Şube şefliğinin mevzuatı uyguluyor olması birilerini rahatsız edecek mi? Bilemeyiz ama; Çankırı-Ankara yolu üzerinde bulunan reklam levhaları ve satış tezgahları trafiğe engel oldukları, kazaya sebebiyet vermemeleri için toplanmaya başlandı.

 

Konu ile alakalı olarak muhtarlar bilgilendirilip tezgahların kapatılması talimatı verildi. 157. Şube Şefliği Karayolları ekipleri çalışmaya başladı. Ulaşılamayan tezgah sahipleri var olduğundan izinsiz takılan reklam panolarının da kaldırılmasına Çankırı-Ankara, Ankara-Çankırı sınırları içerisinde gidiş- gelişli yollarda aralıksız devam edilecek.

 

Bu vesilelerle Karayolları Genel Müdürlüğü, 15. Bölge Müdürlüğü, Çankırı 157. Şube Şefliği; çalışanlarını yürekten kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Ellerine, kollarına sağlık. Kolay gelsin.

 

 

 

 


Bu haber 3494 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum