Çankırı'da Evlerindeki Karantinayı İhlal Edenler Yurtlara Yerleştirilecek

Evlerini terk eden corona virüs hastalarımız geri kalan karantina sürelerini Valiliğimizce belirlenen öğrenci yurdunda tamamlayacaklardır.

Çankırı'da Evlerindeki Karantinayı İhlal Edenler Yurtlara Yerleştirilecek
09 Eylül 2020 - 22:34 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 09:06

Çankırı Valisinden Önemli Açıklamalar

Karantina kurallarını delenler KYK yurtlarında ağırlanacak. Bu kişiler yurtlarda yapılan masrafları da ödemek zorunda kalacak.

Valimiz Abdullah Ayaz'dan Covid-19 İle İlgili Ard Arda Gelen Sert Yaptırımlar Meyvasını Verecek!

Kıymetli Çankırı’lılar; 10.09.2020 Perşembe gününden itibaren kurallara uyalım. Evlerini terk eden corona virüs hastalarımız geri kalan karantina sürelerini Valiliğimizce belirlenen öğrenci yurdunda tamamlayacaklardır.

Lütfen “SağlıkİçinHepimizİçin” kurallara uyalım.

Teşekkürler Sayın Valim Abdullah Ayaz Bey

Geçtiğimiz gün bizleri makamıma kabul eden Çankırı Valimiz Sayın Abdullah Ayaz beye bazı taleplerimiz olmuştu. www.haberci18.com İnternet medyası, yönetmeni olarak, “Çankırı’ya Sokağa Çıkma Yasağı Gelirmi? Şayet gelmez ise; İngiltere den, Karadan Türkiye’ye getirilenler Çankırı’da Yurtlarda karantinaya alındılar. Bakımları dört dörtlüktü. Kapı kapı evlerine de bırakıldılar. Çankırı’da Corona virüslü hastalarımız, kendi insanlarımız neden buralarda karantinaya alınmıyorlar da evlerine gönderiliyorlar, ondan sonra pozitif pozitif çarşı pazarlarda gezdiriliyorlar? Diye sorumu yöneltmiştim.

Talep ve Ricamız Olur Görmüş Olmalı ki Sayın Valimiz Bu Açıklamayı Kamuoyuna Duyurmakta İsabetli Karar Vermiş Oldu

09.09.2020 (bugün) akşamüstü Valimizden gelen açıklama biraz olsun rahat nefes almamızın müjdecisi gibi bir açıklamaydı. Düşüncelerimize, fikirlerimize sıcak bakan Valimize sonsuz teşekkür ederiz. Bu önemli açıklama ve yaptırıma uyanlar ya uyar; uymayanlarda kendileri bilir.

Hep beraber İnşallah bu Covid-19 belasından kurutulacağız. Oda tek bir şartla olacak. Kurallara top yekün uyacağız. Yapmamız gerek işlem Maske, Sosyal Mesafe, Temizlik konuları, zorunlu kalmadıkçada evlerimizden çıkmayacağız bu dört kurala çok dikkat edeceğiz. Çankırı'yı eski sağlığına kavuşturmak, Covidli aileleri boynu bırakmamak için var gücümüzle mücadelemize devam edeceğiz. Hepsi bu dostlarım.
 


Bu haber 5275 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Necdet kekeç
    2 hafta önce
    Sayın valim ve yöneticiler iyi karar almışlar Tebrik ediyorum.