MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt'un 23 Nisan Kutlama Mesajı

Bütün Dünyada ki çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni necip Türk Milletimize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk...devamını okuyunuz

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt'un 23 Nisan Kutlama Mesajı
22 Nisan 2022 - 10:18 - Güncelleme: 22 Nisan 2022 - 10:26
MHP Çankırı İl Başkanı Sayın Ahmet Kurt’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan, Türk Milletinin bağımsız ve hür yaşamak, demokratik Cumhuriyet’e sahip olmak, uygar dünyayla bütünleşmek yolundaki kararlılığını ortaya koyduğu millî bir mutabakattır.

TBMM'nin açılması; akıl, sabır, strateji, hesap, irade, iman ve süngü ile birleşen bir mücadele ile Türklüğün makus talihini döndüreceğimizin bütün cihana kahramanca ilan ve ilamıdır. İlk meclis vatan kurtarmış, devlet kurmuştur.

TBMM, 15 Temmuz'da bir kez daha Gazilik unvanını teyit etmiştir. Bu çok özel günün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmesi ise, millet ve devlet hayatının süreklilik içermesine yönelik idealist bir bakışın her daim var olduğunu göstermiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hadim ve hakim döneminin resmen başlamasıyla TBMM daha da güçlenip asli ve temel fonksiyonlarına tam manasıyla odaklanmıştır. Bu düşüncelerle Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 102. açılış yıldönümünü saygıyla kutluyor, Büyük Türk Milleti’ ne esenlikler ve selamet dolu yıllar diliyorum.


Esareti kabullenmeyen, hürriyeti ve bağımsızlığı hayatının temel dinamiği olarak kabul eden Türk Milleti’nin geleceği çocuklarımız; yarının gençleri ve büyükleri olarak, binlerce yıllık kadim kültürümüzden alacağınız güç, milletimizin güveni ve büyüklerimizin desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Dünyada ki çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutluyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni necip Türk Milletimize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İlk Meclis'in tüm mebuslarını, kurucu kahramanları ve vatanımızın bekası için canlarını tereddütsüz feda eden muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.


Bu haber 849 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum