MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt'un Gaziler Günü Anma Mesajı

Kurt, "Şehit ve gazilerimizin emanetlerini zedelemeden, hatıralarını lekeletmeden muhafaza etmek Türk milletinin her bir ferdinin en temel görevidir."

MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt'un Gaziler Günü Anma Mesajı
19 Eylül 2022 - 08:31 - Güncelleme: 19 Eylül 2022 - 08:36
Mesaj

Vatan ve milletin bekası, al bayrağımızın ebediyete kadar dalgalanması için, hain saldırılara, karanlık senaryolara, hain pusulara, hayasız akınlara göğsünü siper eden; Türk’ün cihangir ve kahraman evlatları olan gazilerimizi, bu anlamlı günde en içten hürmet ve muhabbet duygularımla selamlıyorum.

Türk milleti tarihi boyunca hiçbir şart altında esareti kabul etmemiş ve bu yüzden ömrü hep savaş meydanlarında geçmiş bu savaşlardan da şehit veya gazi olarak çıkmıştır. Bu yüzden şehitlerimiz ve gazilerimiz tarih boyunca hep kahramanlıkları ile anılmıştır.

Gazilerimizle şehitlerimiz milli varlığın güvenceleri, milli istiklalin yenilmez güçleridir. Elbette şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Onlar vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık sevdasının simgeleri, zirve isimleridir. 

Bunun için muhterem hatıraları ve verdikleri asil mücadeleleri bizim için hiçbir şeyle kıyaslanmayacak kadar değerlidir.


Şehit ve gazilerimizin emanetlerini zedelemeden, hatıralarını lekeletmeden muhafaza etmek Türk milletinin her bir ferdinin en temel görevidir. Bu düşüncelerle fedakar gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, hepsine sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca 19 Eylül 1921’de Gazilik unvanını alan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarına, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Ahmet Kurt => MHP Çankırı İl Başkanı

Bu haber 414 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum