Çankırı TÜGŞAV 18 Mart Şehitler Günü Mesajı Yayınladı

Türkiye Gaziler ve Şehit aileleri Vakfı Çankırı Şubesi ve Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği başkanı Mehmet Uçar, "18 Mart Bugün Namusumuzu çiğnetmemek, Vatanımızı ezdirmemek, Ezanımızı dindirmemek ve Bayrağımızı indirmemek için Şehadete yürüyen kahramanların günüdür." dedi.

Çankırı TÜGŞAV 18 Mart Şehitler Günü Mesajı Yayınladı
16 Mart 2024 - 17:37 - Güncelleme: 16 Mart 2024 - 17:41
Uçar’ın 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Türkiye Gaziler ve Şehit aileleri Vakfı Çankırı Şubesi ve Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar 18 Mart Şehitler Günü Mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ülkemizin, bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde yatan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

18 Mart Çanakkale’nin geçilemeyeceğinin Türk Milletinin esir edilemeyeceğinin Türk Vatanının parçalanamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gündür.

Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan kahraman Şehitlerimiz sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaktır.

Bugün Namusumuzu çiğnetmemek, Vatanımızı ezdirmemek, Ezanımızı dindirmemek ve Bayrağımızı indirmemek için Şehadete yürüyen kahramanların günüdür.

Şehitlerimizi anma günü ve Çanakkale zaferinin yıl dönümünde başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm Şehitlerimizi Rahmet ve minnetle anıyoruz.

Türkiye Gaziler ve Şehit aileleri Vakfı Çankırı Şubesi ve Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği başkanı Mehmet Uçar

Bu haber 1214 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum