Yeniden Refah Partisi 2 Yaşında

Müjdeci, “99 kurucu üyenin imzasıyla Yeniden Refah Partisi'nin kurulduğunu hatırlattı.”

Yeniden Refah Partisi 2 Yaşında
24 Kasım 2020 - 21:50 - Güncelleme: 25 Kasım 2020 - 08:58

İkinci Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Basın Açıklaması

Yeniden Refah Partisinin kuruluşunun ikinci yıl dönümü dolayısıyla Çankırı’da program düzenlendi.

Müjdeci, “99 kurucu üyenin imzasıyla Yeniden Refah Partisi'nin kurulduğunu hatırlattı.

Milli Görüş Hareketi'nin yarı yolda kalmayacağını dile getiren Müjdeci, şöyle konuştu:

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci partisinin kuruluşunun ikinci yıl dönümünde partililerle bir araya gelerek 23 Kasım 2018 yılında Fatih Erbakan önderliğinde kurulduklarını hatırlattı.

"Yeniden Refah Partimizin bugün Türkiye’de yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan ülkemizin ve milletimiz geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İki yıl önce kurduğumuz partimizde ilçe kongrelerimizi, il kongrelerimizi büyük katılımlarla heyecanlı, coşkulu, ülkemize ve milletimize hizmet etmek şuuruyla bir araya gelen topluluklarla gerçekleştirdik.

Müjdeci, "Partimizi kurduğumuz o gün, mazlumların kurtuluş ümidinin yeniden yeşerdiğinin müjdesi olan tarihi bir gündü. Partimizi kurarken, yola çıkarken zorlukları biliyorduk. Nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün bu zorluklara rağmen, ülkemiz ve milletimiz büyük sıkıntılarla karşı karşıya iken, beka sorunu yüksek sesle dile getiriliyorken, ekonomik sorunlar milletimizin adeta belini büküyorken elbette seyirci kalamazdık. İslam coğrafyası işgal altındayken, Müslümanlar eziliyor ve katlediliyorken, Akdeniz’in ve Ege’nin serin sularında küçücük yavrularımız can veriyorken elbette duramazdık. Bütün bu zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlı olmanın, azmetmenin, cihat şuuruyla çalışmanın, milletimizi bütün mazlum Müslümanları ve bütün ezilmişleri maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında beşeri hiçbir gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık" dedi.


Müjdeci, “Yeniden Refah Partimizin ikinci kuruluş yıldönümünde bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla aziz milletimize teşekkür ediyoruz."
Bu haber 3719 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 18 li
    1 ay önce
    Keşke, Yeniden Refah Partisi kurma yerine, Milli Görüşün devamı olan (Saadet kabul etmese de) Ak Parti saflarına geçip, daha fazla bölünme oyunlarına gelmese idiniz. Ama yok, illa ben baş olacağım zihniyetini en çok bizim camia seviyor maalesef. Oysa Peygamberim sav 'birlikten rahmet, bölünmekten felaket olur' buyurmaktadır. Ama hırsımız dan bu güzel hadisi Şerifleri bile gözümüz görmez olmuş ne hikmetse.