Merkeze Bağlı Dede Köyünde Şüpheli Ölüm

Çankırı Merkeze bağlı Dede köyünde yaşanan üzücü olayda kayınpeder D.Ç, gelini K.K.,yı ateşli silahla vurduğu, daha sonra annesi (merhum) Sultan Çalışkan’ın mezarı başına gelerek kendi yaşamına son verdiği iddia ediliyor.

Merkeze Bağlı Dede Köyünde Şüpheli Ölüm
26 Ağustos 2021 - 00:26 - Güncelleme: 26 Ağustos 2021 - 08:43
Dede Köyünde İntihar Olayı

Günün En Acı Haberi

Annesinin Mezarı Başında Cansız Bedeni Bulundu

Olay Merkeze Bağlı Dede Köyünde 25.08.2021 Çarşamba günü saat 10:30 yaşandı.

Çankırı Merkeze bağlı Dede köyünde yaşanan üzücü olayda kayınpeder D.Ç, gelini K.K.,yı ateşli silahla vurduğu, daha sonra annesi (merhum) Sultan Çalışkan’ın mezarı başına gelerek kendi yaşamına son verdiği iddia ediliyor.

Edinilen bilgilere göre, olayın yaşandığı zaman dilimlerine göre Dede köyü sakinlerinden Ömer Çalışkan, (merhum) Sultan Çalışkan’ın oğulları D.Ç.,nın 
oğlu Ö.Ç.,'nın imam nikahı ile yaşadığı eşi K.K.,'dan ayrılma aşamasında olduğu, 1,5 yaşlarında olan minik çocuğunun vekaletini almak için dava açtığı, oğlu Ö.Ç., ile gelini K.K.,nın geçimsizliklerine çok üzüldüğü bilgileri söylendi.

Dün akşamdan beri kendisinden haber alınamayan D.Ç.,nın aracı Dede Köy Mezarlığı yakınlarında park halinde bulunurken olay yerine giden yakınları D.Ç.,nıda annesinin mezarının üzerine kapanmış vaziyette cansız halde buldular.

Yapılan ihbarla birlikte olay yerine gelen Jandarma Güvenlik Güçleri çevrede geniş güvenlik tedbirleri alarak “Olay Yeri, Girilmez” şeritleriyle çevreye giriş, çıkışları yasakladı.

Olay yerine gelen 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanları D.Ç.,nın hayatını kaybettiğini belirlediler. Cumhuriyet Savcısın incelemesi ardından D.Ç.,nın cansız bedeninin otopsi yapılmak üzere morga konulduğu bilgileri öğrenildi.

Aileyi üzen olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili her hangi bir resmi açıklama gelmedi…

Detaylar Geliyor:


Gün Ağardıkça Detaylar Ortaya Çıkmaya, İddialar, Dedikodular Çoğalmaya Başladı!

Olay Çok Üzücü; Bir O Kadar da Düşündürücü

D.Ç.,nın, “Bu gelin benim adımı çıkardı diyesiymiş, gururuma yediremiyorum diyerek” (tabi doğru ise) K.K., yı öldürmüş, olabileceği üzerinde duruluyor. Diğer bir iddia ise 13:30 sıralarında Kalecik te göründükleri. D.Ç.,nın oğlu Ö.Ç., ifadesinde karısının telefonunda babası ile yazışmalara dair mesajlarını gördüğünü söylemiş.

İddialara göre D.Ç., ile K.K.,nın saat 13:30 sıralarında Kalecik’te göründükleri, sonra Yapraklı yaylasına gelerek saat 15:30 da video çekerek oğluna karını vuracağım diyerek bir el ateş etmiş ama video çekimi bitmiş, ondan sonrası meçhul.

Bir aile faciası olarak görülen olayda; kesin olmayan iddialarla birlikte, anlatılanlara göre de D.Ç.,nın gelinini taciz ettiği, oğlu Ö.Ç., de eşi K.K., ile babası D.Ç.,ın bazı mesajlaşmalarını yakaladığı, D.Ç.,ise K.K., ile Yapraklı yaylasının üstüne bir yere gelip oğluna video atarak, “Namusunu temizliyorum” diye gelinini orada vurmuş olabileceği düşünülerek, Ö.Ç., Jandarmaya haber vererek söz konusu yere güvenlik güçlerinin intikalleri sağlanmıştır. İhbar edilen yere giden Jandarma ve Polis ne arabayı, nede vuran, vurulanı bulamamış, bölgeye JAK Timleri gelerek gece ormanda arama, tarama işlemleri gerçekleşmiştir.

Basın ahlak kurallarımız, tarafsız, dürüst haberciliğin bir neferi olarak, şahısların özeline girmeden, resmi kaynaklar veya yakın çevredeki kişi veya kişilerle ile görüşerek edindiğimiz bilgiler ile yaptığımız haberlerimize her zaman saygı duydum.

Bu olayla ilgili olarak ta masal, hikaye, roman anlatıldığı düşünülmeden edinilen bilgileri paylaşmak görevimiz icabıdır. İnşallah devletimiz yetkilileri bu olayı da çözecektir.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalan aile yakınlarına sabırlar dileriz.

Bu haber 16817 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum