OnSekiz Yapı Kooperatifi Bünyesinde Yapılan Konutların İlk Betonu Atıldı

Mimar Sinan Mahallesi Kale Altı TOKİ’de gerçekleştirilen beton atma töreninde konuşan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “5 yıl önce önemli bir hedef koymuştuk.

OnSekiz Yapı Kooperatifi Bünyesinde Yapılan Konutların İlk Betonu Atıldı
30 Mart 2024 - 12:26 - Güncelleme: 30 Mart 2024 - 12:31
İlk Beton Atıldı

Çankırı Belediyesi öncülüğünde kurulan OnSekiz Yapı Kooperatifi inşaatının beton atma töreni gerçekleştirildi. Hak sahipleri ile birlikte gerçekleştirilen beton atma törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Pelin Yılık, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MHP İl Başkanı Ahmet Kurt ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Mimar Sinan Mahallesi Kale Altı TOKİ’de gerçekleştirilen beton atma töreninde konuşan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “5 yıl önce önemli bir hedef koymuştuk. Çankırı’yı yaşam standarttı yüksek daha yaşanabilir ucuz bir şehir haline getirebilmekti. İkinci ve üçüncü kooperatifimizi kurduk belediyenin himayesinde. Yerel güç olarak bütün kooperatiflerimizi desteklerken himayemiz altındaki kooperatiflerinde önünü açıyoruz. İnşallah ailelerimiz 142 konut 5 tane dükkandan oluşuyor. Allah nasip ederse kısa zamanda ailelerimiz sıcak yuvalarına kavuşarak içerisinde sağlık huzur içerisinde yaşayacaklar.” Sözlerine yer verdi.

Esen, önümüzdeki yıllarda tamamlanacak toplamda 1000 konutun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Duanın edilmesinin beton atma töreni tamamlandı.

Bu haber 2632 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum