Sayın Cumhurbaşkanım (Reis) Duyun Artık Şu Çankırılıların Feryadını (Özel Haber)

Yazıktır, Günahtır Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı Şehrimizi, İlçelerimizi Yalnız Bırakmayınız, Desteklerinizi Esirgemeyiniz.

Sayın Cumhurbaşkanım (Reis) Duyun Artık Şu Çankırılıların Feryadını (Özel Haber)
18 Ocak 2021 - 21:19
Sopacı, "Okulların Depreme Karşı Güçlendirilmesini İstedik Ancak…"

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “Uzman bilirkişiler eşliğinde vizyon planı hazırladıklarını, bu sayede planlı programlı ve gelecek yıllara da hizmet edecek vizyon planının Çankırı içinde yapılması gerektiğini söyledi.”

Sopacıya öyle bir soru sorduk ki Sopacı’nın açıklamaları akıllara durgunluk verdi.

İşte Sorumuz: Çerkeş deprem bölgesinde yer alan bir yerleşim alanı. Okullarımız depreme karşın güçlendirildi mi? Güçlendirilmelerle ilgili olarak resmi ve ciddi her hangi bir girişiminiz, müracaatınız oldu mu? Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk beyefendiyi de makamında ziyaret ettiniz, Çerkeş ilçemizde yapılacak olan okullarla ilgili istişarelerde bulundunuz. İlçemizdeki mevcut okullarımızda deprem dayanıklılığının artırılması aciliyetini sayın Bakana bildirdiniz mi. Nasıl bir yanıt aldınız?

Sopacıdan Gelen Cevap: Dediğiniz gibi Çerkeş deprem bölgesinde yer alan bir yerleşim alanı. Okullarımız depreme karşın güçlendirilmesini öncelikle istedik. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğü (1) okulun güçlendirilebileceğini, tüm il ve ilçelerdeki okullarında yapılacağından bu sayıyı geçemeyeceklerini söyledi. Kızılırmak’ta, Yapraklı’da yada diğer ilçelerde deprem tehlikesi Çerkeş kadar yok. Buradaki okulların öncelikle olarak deprem güçlendirilmesi gerekiyor. Bunu anlattık ama maalesef olumlu cevap alamadık.

Yazıktır, Günahtır. Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı Şehrimizi, İlçelerimizi Önemli Konularda Yalnız Bırakmayınız, Desteklerinizi Esirgemeyiniz

Ne Demek Arkadaş; Çerkeş’te Sadece (1) Okulu Güçlendirebiliriz Demek? Söylelenler Hangi Mantığa Sığar?

Başta ilimiz yerel gazetecileri, 1-2 tanede İnternet Haber Sitesi olmak üzere gece gündüz demeden çalışan, demokrasimizin yanında duran, kalemimizi Millet için kullanan kamuoyuna doğru bilgi ve haber verebilmek için koşturan, emek veren bir basın mensubu olarak sıkıntılı bu konuyu yeniden gözden geçirmeleri için Milli Eğitim Bakanlığımızı, Milletvekillerimizi, Valimizi, Kaymakamımızı, İl Milli Eğitim Müdürümüzü göreve davet ediyoruz.
 
Bu haber 2409 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum