Türk Büro-Sen Çankırı'da Demirbaş Dönemi

İki liste ile halinde seçime gidildi. Genel Kurulda Şube Başkanı Yüksel Demirbaş, Şube Başkan adayı Betül Ayhan söz alarak konuşmalarını yaptılar.

Türk Büro-Sen Çankırı'da Demirbaş Dönemi
22 Kasım 2021 - 21:59 - Güncelleme: 23 Kasım 2021 - 09:49
Yüksel Demirbaş Dönemi

Çankırı Şubemizin 7.Olağan Genel Kurulu 21.11.2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığına eski Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Metin Memiş, Katip üyeliklere ise; Ayşe Eymir ve Kemal Özcan seçildi.

Olağan Genel Kurula Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Aslan, Gürkan Orhan, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Sendikaların Çankırı Şube Yöneticileri ile Milliyetçi Hareket Partisi İl, İlçe, Zafer Partisi, Petrol-İş Sendikası, Şehit ve gazi Dernekleri, Meslek odaları, Ülkü Ocakları Başkanı Başkan ve Yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

İki liste ile halinde seçime gidildi. Genel Kurulda Şube Başkanı Yüksel Demirbaş, Şube Başkan adayı Betül Ayhan ile Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan söz alarak konuşmalarını yaptılar.

Sonrasında son 3 ay içerisinde yeni üye olan 52 kişi adına beş kişiye Genel Başkan yardımcısı Gürkan Orhan tarafından rozetleri takıldı. Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan tarafından Metin Memiş’e Genel Merkezce hazırlanan plaket verildi.

Divan başkanı, seçime geçmeden kazananı ilan etti, Türk Büro-Sen.
Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları için oy kullanma işlemine geçildi.

Seçim sonucunda Yüksel Demirbaş’ın listesi 189, Betül Ayhan’ın listesi ise, 51 oy aldı.

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Yönetimi adına söz alan Yüksel Demirbaş, “kongreye yoğun katılım sağlayan bütün üyelerimize, davetimize icabet eden herkese, basınımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.


Hacı Ali Tesisleri Karatekin Salonu’nda eski Kamu-Sen İl Temsilcisi ve eski Türk Büro-Sen Başkanı Metin Memiş’in divan başkanlığında gerçekleştirilen olağan genel kurula STK ve siyasi parti yetkilileri ile üyeler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesi ardından gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Türk Büro-Sen’e yeni üye olanlara rozetleri Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Orhan tarafından takılırken, Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan tarafından Memiş’e yaptığı hizmetler nedeniyle plaket takdim edildi.

Güçsüzün Yanında

Yüksel Demirbaş yaptığı konuşmada Türk Büro-Sen’in 29 yıldır sendikacılık yaptığını belirterek “Hak aramanın, haksızlığa karşı mücadele etmenin, güçsüzün yanında olmanın, ekmek kavgasının kutsallığına inanıp, sendikacılığa da bu gözle bakanların sendikasıdır. Sendikacılık şahsi ihtiraslarla olmaz. Türk Büro-Sen’liler asla haksızlık karşısında susmayacak, sinmeyecek, susan dilsiz şeytan olmayacak” ifadelerini kullandı.

Kişisel çıkarlarını değil, Türk memurunu öncelik alan, 29 yıldır adam gibi sendikacılığın nasıl yapıldığını dost ve düşman herkese gösterdiklerini vurgulayan Demirbaş “İlimizde büro iş kolunda tek sendikayız. Son 6 ay içerisinde ailemize katılan 52 arkadaşımıza  teşekkür ediyorum. Bizim mücadelemiz, şahsi ihtiraslarımız değil, çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek, hak arama, kardeşlik ve birlik mücadelesidir” diye konuştu.

Alnımız Ak, Başımız Dik

Yönetim kurulu başkan adayı Betül Ayhan ise davaya olan sadakati, teşkilata olan inancı gereği yola çıktıklarını belirterek “Ama gördük ki; demokratik şölen içerisinde geçmesini umut ettiğimiz kongremiz genel merkezimizin yanlı tutumu ve sendika dışı güçlerin tahakkümü altında sürdürülmekte. Bu süreçte adaylıktan çekilmem istenmiş, üyelerimizin iradelerine ipotek koyulmaya çalışılmış, bizlere destek olmaya çalışan arkadaşlarıma baskılar yapıldı” ifadelerini kullandı.

“Biz biliyoruz ki, insanların gönlünde var olmayan kağıt üzerindeki sıfatların bizim için bir önemi yoktur” sözleri ile konuşmasını sürdüren Ayhan, “Bu bir seçimdir. Kazanırız, kaybederiz… Bunun bir ehemmiyeti yoktur. Önemli olan insanlığımızı ve inandığımız değerleri kaybetmemektir. Biz de tam bunun için huzurunuzdayız. Herkese ve her şeye rağmen olumlu ve dik bir duruş sergilemek için alnımız ak, başımız dik olarak karşınızdayız. Biz Türk milliyetçisi olarak benim için sendika alın teri, emek, emeğe saygı davasıdır. Üzülerek görüyoruz ki bu dava koltuk koruma davasına dönüşmüştür. Kafamızın arkasında hiçbir hesap olmadığı gibi gizli bir ajandamızda bulunmamaktadır. Sadece siz üyelerimize daha iyi hizmet edebilmek ve sendikamızı bir adım ileriye taşımak için bu görevlere talibiz. Gerçek anlamda sendikacılık yapmaya talibiz.

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir ömür yaşamak adına mücadele etmeye talibiz. Bizim projemiz samimiyetimiz, ilkeli duruşumuz ve sadakatimiz, siz değerli üyelerimize hizmet aşkımızdır. Değişimiz yüzü olmaya geliyoruz” diye konuştu.

Herkese Açık

Son olarak kürsüye gelen Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan, Ayhan’ın genel merkezi suçlamasını dil sürçmesi ve maksadını aşan cümle olarak yorumladığının altını çizerek “Genel merkezimizin seçimlerde taraf olması söz konusu değildir. Genel merkezimizin kapısı herkese açıktır. Biz hiçbir arkadaşımızı bir arkadaşımızdan ayıramayız. Ancak görüş ve düşüncelerini herkes söyleyebilir. Bu müdahale anlamına gelmez. Siz bir şey sorarsanız mevzuat çerçevesinde cevap verilir. Bu da yanlı ve taraf olmak manasında değildir. Genel kurullar sendikaların toyları ve düğünleridir. Buralarda hakaret hariç her türlü olumlu veya olumsuz eleştiri yapılabilir” şeklinde konuştu.

Demirbaş’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yakup Eskimez, Hüseyin Özden, Tuncay Acıbunar, Nurullah Ramazan, Abdurrahim Durmuş, Ramazan Altınsoy.

Denetleme Kurulu: Erol Demir, Emin Karaca, Mustafa Ölmez, Resul Gülbahçe, Eyüp Bozkurt.

Disiplin Kurulu: Osman Metin, Murat Oruç, İsmail Gülburun, Hakan Aşlar, Cihangir Kürşad Bozdoğan.

Üst Kurul Delegeleri: Yüksel Demirbaş, Yakup Eskimez.


Divan Başkanlığına seçilen eski Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Metin Memiş Kısmi Konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Memiş, 
“Bizim yürüyüşümüz, korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür. Bizim yürüyüşümüz, yalana ve yozlaşmaya karşı faziletin yürüyüşüdür. Bizim yürüyüşümüz, yalan dolan ile vaatlere karşı onur yürüyüştür. Bizim yürüyüşümüz, en samimi ve saf duygularla haklarımıza sahip çıkanların yürüyüşüdür.

Biz yürüyünce korkaklar, yalancılar, aldatanlar, boş vaatlerde bulunanlar sinecektir.
Biz yürüyünce mobingciler kaçacaktır. Biz yürüyünce, karamsarlık bulutları dağılacaktır.


Üyelerimizi tek tek dolaşıyoruz, gönüllere misafir oluyoruz. Türk Büro-Sen olarak üyelerimizle, memur arkadaşlarla buluşmaya, konuşmaya, dertleşmeye, fikir alış verişine hevesle, heyecanla, yüksek bir hedefle devam ediyoruz.

Hem adımlarımızı hem de saflarımızı sıklaştırıyoruz. Mücadelemizi sabırla, sağduyuyla, samimiyetle, yoğunlaştırarak devam ediyoruz. Çalışmalarımızı bir gönül seferberliği kıvamında, bir sevda kervanı halinde, bir iman ve irade hareketi şeklinde bütün ilgili kamu çalışanlarına ulaşmak için gayret ederek, düşüncelerini öğrendik, hedeflerimizi paylaştık.

Hamd olsun yol arkadaşlarımız disiplin içerisinde birlikte; diridir, dirayetlidir, dinamiktir, dikkatlidir, meselelerin takipçisidir.

Her kademedeki teşkilat mensubu yol arkadaşlarımı fedakârca çalışmalarından dolayı yürekten kutluyorum.

Hiç durmayacağız, hiç duraklamayacağız, hep ileriye bakacağız.

Asla oyalanmayacağız, bir günümüzü diğeriyle eşitlemeyeceğiz.

Sefer bizden, zafer Allah’tandır dedik.

Tekrar göreve gelmemiz halinde atacağımız her adım; Daha adil, daha hakkaniyetli dik baş, tok karın, mutlu yarına hiç tökezlemeden ilerleyiştir. Türkiye Sevdamız Ekmek için kavgamız.

Başkaları gibi gözü başka, kaşı başka oynayanlarla mukayese edilemeyiz; dili başka, dimağı başka, fikri başka, zikri bambaşka olanlar gibi da davranamayız.
Biz sendikacılığı  mertçe yaparız, adam gibi yaparız, çünkü özümüz sözümüzün kefilidir. Bundan da şaşmayız.

Çalı arkasına saklanıp dedikodu üretenlerin alayı tepeden tırnağa açıktadır, hepsi birden baltayı taşa vurmuş, boşa düşmüş, boşlukta sürüklenip gitmişlerdir. Tavsiyem kötürüm beyanat sahiplerinin kendi  işlerine bakmaları, kendi önlerinden yemeleri, kendi dertlerine yanmalarıdır. Niyet okuyuculuğu falcılıktır, fala bakacaklarına, bunca zahmete katlanacaklarına onu bunu bırakıp faziletli olmayı tercih etmelidirler. 

Az yalan olmaz, biraz yalan olmaz, küçük yalan olmaz, zira bir yalan bin yalanın kuluçkasıdır. Gerçek tıpkı güneş gibidir, bakmasını bilmeyenlerin gözlerini yakar.

Türkiye Kamu-Sen Türk memurunun gerçeği, Türkiye’nin gücü, milli bekanın güvencesi, milli birlik ve dayanışmanın harcıdır. Abdal ata binince bey oldum sanır. Türk milleti, ayakların baş, başların da ayak olmasına müsaade etmeyecektir. Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun diyorum.” Dedi.

Bu haber 2870 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum