Türk Hizmet-Sen Çankırı Şubesi Erol Selci İle Yola Devam Dedi

Çankırı Büyük Otel’de hafta sonu düzenlenen genel kurula Çankırı Şubesi’ne bağlı Bartın, Bolu, Düzce ve Zonguldak’tan sendika üyeleri katıldılar. Toplamda 775 üyenin olduğu Çankırı Şubesi için tek ve blok liste olarak Erol Selci adaylığını açıkladı.

Türk Hizmet-Sen Çankırı Şubesi Erol Selci İle Yola Devam Dedi
22 Kasım 2021 - 15:11 - Güncelleme: 22 Kasım 2021 - 15:16
Erol Selci Güven Tazeledi

Türkiye Kamu-Sen’in alt kollarından bir tanesi olarak 1992 yılında Türk Yerel Hizmet-Sen olarak kurulan sendikanın Çankırı Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Çankırı Büyük Otel’de hafta sonu düzenlenen genel kurula Çankırı Şubesi’ne bağlı Bartın, Bolu, Düzce ve Zonguldak’tan sendika üyeleri katıldılar. Toplamda 775 üyenin olduğu Çankırı Şubesi için tek ve blok liste olarak Erol Selci adaylığını açıkladı.

Yoklama ve divanın belirlenmesinin ardından Şube Başkanı açılış ve sallama konuşmasını gerçekleştirdi.

Erol Selci, ”Türkiye’nin en güçlü memur konfederasyonu Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Yerel Hizmet Sen’in Çankırı Şubesi Genel Kurulunu yapmak için toy kurduk. Toyumuza hoş geldiniz güç verdiniz. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Diye yolumuza devam ediyoruz. 1989’lu yıllarda çıktığımız yoldan kolay olmadığını biliyorduk. Çünkü o yıllarda sendikamızın kurucuları ve birlikte yürüyen yol arkadaşları nice zorluklarla karşılaştılar karşılaştık. O zorluklardan birisi de sendika kurmaktı, kurulacak sendikayı yaşatmaktı yasatılan sendikayı Türkiye’nin en güçlü yapmaktı. Allah’a şükürler olsun başardık. Bunu da gönül verip karşılıksız bir araya gelen fedakar kamu çalışanları sizlerle yaptık. 24 Haziran 1992 tarihinde kurulan Türkiye Kamu-Sen’e gönül vermiş olan bizler kurulduğumuz günden beri sahip olduğumun ilkeler, sendikacılığa kattığımız değer ve erdemle Türk memur sendikacılığının lokomotif olduk. Tıkanan, yozlaşan, yeni gelişmeleri takip etmekte zorlanan ve çözüm üretmekten çok, sonuç haline gelmeye başlayan sendikacılığa yeni bir nefes, farklı bir bakış getirdik.” ifadelerini kullandı.

Selci, “Devletine çatışmadan, milletin değerleriyle ters düşmeden ama sarı sendikacılık yapmadan da hak mücadelesi verilebileceği gerçeğiyle çıktığımız yolda ham Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve bütünlüğü hem de milletimizin birliği ve kardeşliği için her türlü iç ve dış mihrakları karsısında olurken diğer yandan da görevlilerimizin hakların korunması ve geliştirilmesi yolunda kesintisiz, karar ve çetin bir mücadelenin korkusuz neferleri olduk. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, milletimizin yüreğinde kurduğumuz gönül köprüsüyle milletimiz ve çalışanlarımız arasındaki birlikteliğimizi pekiştiriyor, dostluğumuzu kardeşliğimizi ebedi kılıyoruz. Kuruluşundan bugüne çalışma hayatında her ayrımcılığın yok edilmesi ve hakkaniyetli bir kurulması için mücadele eden tek sivil toplum kuruluşuyuz.

Türk milletinin sevgi yağmurunda gelişip büyüyen, başı yükseklerde bundan sonra, her zamankinden daha fazla çalışmak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, mücadelemizin kalesi Türkiye Kamu-Sen’i ve Türk Yerel Hizmet-Sen’i geleceğe en başarılı şekilde taşımak bizler için milli bir görevdir. Türkiye Kamu-Sen’i ve Türk Yerel Hizmet-Sen, fikri hür, vicdan hür, irfanı hür her kamu çalışanının gönlünde taht kurmuştur, kurmaya da devam edecektir. Bugün Türkiye Kamu-Sen, kökleri, büyük Türk milletinin manevi değerlerinden beslenen, dallan ve yapraklan. Türk milletinin sevgi yağmurunda gelişip büyüyen, başı yükseklerde, yüzü Türk memuruna dönük, gözü aydınlık gelecekte, kollan bütün Türk coğrafyasını sımsıkı saran, bir ulu çınar olmuştur. Ama şundan eminim ki, üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, bu devlet var oldukça, sizin gibi kendisini davasına adamış yol arkadaşlarım oldukça, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen de var olacak. Daha nice yıllarda Türk memurunun güçlü sesi olmaya devam edecektir. Kuruluşundan bugüne kadar Türkiye Kamu-Sen camiası içinde yer almış, yönetim kademesinde görev yapmış, üye olmuş, destek vermiş herkese tek tek teşekkür ediyorum. Hayatta olmayan tüm dava arkadaşlarıma da Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Değerli delegelerimiz, kıymetli katılımcılar hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsanız, iyi ki bugün bizim birlikte toyumuzu güçlü kıldınız. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diyerek genel kurulun hayır getirmesini istedi.

Açılış konuşmasının ardından sendika faaliyet ve denetim raporu okunarak kabul edildi. Blok listenin okunması ile de genel kurulda oyların büyük bir kısmını alan Erol Selci ve listesi yeniden yönetime seçilmiş oldu.

Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra seçimlere geçildi.

Seçimde tek aday Erol Selci yeniden başkan seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Osman Alıcı, Mustafa Kansu, İsmail Büyükkale, Satılmış Dereli, Metin Gül, Özkan Başkurt


Denetleme Kurulu: Şerafettin Uslu, Volkan Ataman, Cem Çalıkuşu


Disiplin Kurulu: Mehmet Alper Kaynar, Mustafa Kemal Alakır, Okan Başar

Üst Kurul Delegeleri: Erol Selci, Hüseyin Sağlam, Mustafa Kalaycı, Özkan Başkurt, Ahmet Hayri Tekin, Metin Gül, Turgut Şahin, Emrah Özmen, Fatih Acar

Bu haber 2509 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum