Site, Apartman Ve İkametgâhlarda Kamera Sisteminin Bulunması Hayati Önem Taşımaktadır (Özel Haber)

Kayıt altına alabilen güvenlik kamera sistemleriyle tedbirlerin artırılması ve şüphe arz eden bir şahıs gördüklerinde vakit kaybetmeksizin 155 Polis, 156 Jandarma İmdat telefonunu aramalarınız toplum olarak tüm halkımızın vicdani görevidir.

Site, Apartman Ve İkametgâhlarda Kamera Sisteminin Bulunması Hayati Önem Taşımaktadır (Özel Haber)
16 Eylül 2020 - 09:24 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 09:24

Hayati Önem Taşımaktadır!..

Adli olayların çözüle bilmesi, soruşturma konusu suç ile ilgili olarak delil teşkil etmesi, kimliği meçhul şüphelilerin tespiti ve en önemlisi suçların işlenmeden önlenmesi ile caydırıcı unsuru olarak “Site, Apartman Ve İkametgâhlarda Kamera Sisteminin Bulunması Hayati Önem Taşımaktadır.”

Kamu düzeninin devamı ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi çerçevesinde suçu önlemek, istenmeyen olaylar ile daha etkili ve verimli bir suçla mücadele, azaltılmış suç korkusu, artırılmış hayat kalitesi ve iyileştirilmiş kolluk hizmetleri elde etmek amacıyla suç ve suçluyla mücadele etkisi, suç oluştuktan sonra ise faillerin tespiti ve delillendirilmesi açısından insan gözünden kaçabilecek detayları saniye saniye kayıt altına alabilen güvenlik kamera sistemleriyle tedbirlerin artırılması ve şüphe arz eden bir şahıs gördüklerinde vakit kaybetmeksizin 155 Polis ve 156 Jandarma İmdat telefonunu aramalarınız toplum olarak tüm halkımızın görevidir.


Ya Caydırıyor Ya Yakalatıyor!..

Kamera kaydındaki sanık eşkâli, inkâra meydan vermeyecek kadar kesin. Bu nedenle olay yerine gittiğinde polisin ilk sorusu "Çevrede kamera var mı" oluyor. Çankırı Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı özel güvenlik kamerasına takıldığı için kolaylıkla yakalanan sanık sayısının hızla arttığını söylüyor.

Dikkati Dağılmıyor, Uyumuyor

1) Kentte suçların yoğun işlendiği bölgelerde, işyerinin içi ve dışını izleyen kameralar, potansiyel suçluyu önemli ölçüde caydırıyor. Hırsızlar, ev ya da işyeri sahiplerinin önlem aldığını görüp, soygundan vazgeçiyorlar.

2) Kamera insandan daha güvenilir. Dikkati dağılmıyor, hiçbir ayrıntıyı atlamadan 24 saat kayıt yapıyor.

3) Kamera en korkusuz tanık. Üstelik en doğru ve kesin teşhisi yapıyor.

Kamera Gizlenmemeli Görünür Olmalı!..

Öncülük yaptığımız MOBESE haricindeki özel güvenlik kameralarının çoğalmasıyla, orta vadede cadde ve sokaktaki suç ve suçlu inşallah azalacak. Kameraların yaygınlaşması bu nedenle hayati önem taşıyor.

Para hareketlerinin yoğun olduğu merkezlerde, kuyumcu ve döviz büroları ile marketlere kamera takılmasını öneriyoruz. Suçluların kullandığı aracın modeli, plakası ve soyguncunun eşkâli gibi ne kadar çok görüntü olursa olay o derece hızlı çözülüyor.

İlimizde kameralar henüz istediğimiz seviyede değil. Gece bekçisi yok, güvenlik yetersiz. Karanlıkta da kayıt yapan gece Kamera gizlenmemeli. Tersine görünür yerde olmalı ki suçlu, "Bu işyerinde, sitede, apartmanda kamera var" deyip vazgeçsin.

Milli Eğitim Müdürlüğü’yle alınan kararla çeteleşme ve uyuşturucuyla mücadele için okul önlerine kameralar yerleştiriliyor. Kısacası ilimizdeki tüm okullarımızda da görüşlü kameralar şart. Çok sayıda gasp ve soygun yapan büyük bir suç şebekesi bu sayede dağıtılabilir diye düşünüyoruz.

Kamuoyumuzu bilgilendirdiğimizi düşünerek kameraya yönelmelerini rica ediyoruz, kameranın ne kadar önem arz ettiğini de buradan duyuruyoruz. www.haberci18.com internet medyası olarak vatandaşlarımızın huzurlu yaşamaları, huzurlu günler geçirmeleri tek dileğimizdir. Takdir halkımızın.

 


Bu haber 12477 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum