Devletimizin Kurucusunun Adını Anamayan Zihniyeti Şiddetle Kınıyoruz!

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsmail Ayhan Yazılı Basın Açıklaması aşağıdaki gibidir. Devamını okuyunuz.

Devletimizin Kurucusunun Adını Anamayan Zihniyeti Şiddetle Kınıyoruz!
25 Nisan 2021 - 16:09
Milli Bayram Kutlamasında Devletimizin Kurucusunun Adını Anamayan Zihniyeti Şiddetle Kınıyoruz!

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsmail Ayhan Yazılı Basın Açıklamasında Bulundu.

Ayhan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladığımız şu günlerde maalesef Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e karşı hasma ne tutum sergileyen arazlı zihniyet yine ortaya çıkmıştır.” İfadeleriyle sözlerine başladığı yazılı basın açıklamasında;

İlimiz Ilgaz ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlama programı çerçevesinde yapılan Çelenk Sunma Töreninde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün adının sunum boyunca bir kez dahi kullanılmaması dikkatlerden kaçmamıştır.

Kasıtlı olarak yapılmadığına inanmak istesek de böyle önemli bir törende sunum metninin hiçbir kısmında devletimizin kurucusunun adının anılmaması akıllarımıza Çamlıyayla’daki zihniyetin Ilgaz ilçemizde de varlığı konusunda bizleri şüphelere sevk etmiştir.

Malumunuz bundan birkaç gün önce ülke gündeminde yer alan Mersin Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün Devletimizin kurucusu ülkemizin çimentosu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün eseri olan Nutuk adlı kitabın dağıtılmasını yasaklamış ve devamında görevden alınmıştı. Aynı zihniyet maalesef ki ilimizin Ilgaz ilçesinde kendini göstermiştir.

Bu günlerde Yurt içinde ve dışında gayri milli unsurlarla devletimiz ve milletimizle beraber topyekûn mücadele edilmektedir. En çok birliğe ihtiyacımızın olduğu zamanlarda, Türkiye Cumhuriyetinin İlk Meclis Başkanı ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sizleri niye rahatsız etmektedir.

Türkiye Kamu-Sen teşkilatı olarak açıkça ifade ediyorum; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le sorunu olanın, Türkiye ile Türk Milletiyle ve Türkiye Kamu-Sen’le sorunu var demektir.

Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde geçici olarak görev yapan İlçe Müdürü Musa Ünal’a tavsiyemiz devletimizin değerlerine sahip çıkmasıdır. Aksi halde akıbeti korkarız ki Çamlıyayla’daki Müdür gibi olacaktır.

Burada İlçe Kaymakamımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze, Sayın Valimize ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine sorumluluk düşmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında gereğinin yapılmasını Türk Milleti beklemektedir.

Biz bütün bu yaşananlara inat diyoruz ki; İlk Gün ki Azim, Kararlılık Ve İnançla milli bayramlarımızı kutlamaya ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anmaya devam edeceğiz.

Pandemi gölgesinde kutladığımız bu bayramı bizlere hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu şerefli mücadeleye, gönül ve göğüs veren şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

"Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapacaktır." (Gazi Mustafa Kemal Atatürk)

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İsmail Ayhan=> Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı
Bu haber 5055 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Niyazi Kansu
  5 ay önce
  Helal olsun Başkanım, ağzına sağlık. Hissiyatıma tercüman olmuşsun.
 • Ahmet Fadıl Adıgüzel
  5 ay önce
  Sayın hocamıza sonuna kadar katılıyor ve destekliyoruz. Bırakın ilçe milli eğitim müdürlüğü makamını, Atatürk’ün kurduğu devletten ekmek yiyen hiçbir kimse bu hadsizliği yapamaz. Köpek bile ekmeğini yediği çanağa pislemez. Devlet büyüklerimizden ilgili kişi veya kişilere gerekli yaptırımların geleceğini ümit ediyor, saygılar sunuyorum.