Kaliteli Proje, Maksimum Hibe

Bilgilendirme toplantısı TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü hizmet binasında, 20 Ocak 2021 Çarşamba saat 14:00'de gerçekleştirilecek.

Kaliteli Proje, Maksimum Hibe
18 Ocak 2021 - 10:48 - Güncelleme: 18 Ocak 2021 - 22:37
İl Koordinatörlüğü olarak tanıtım çalışmaları kapsamında 20 Ocak Çarşamba günü Mimar, mühendis ve Danışman firmalara yönelik bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Konuyla ilgili Haber metni ektedir.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü, Onuncu çağrı ilanı kapsamında proje başvuru hazırlığı içinde olan mimar, mühendis ve danışmanlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirecek.

IPARD II programı bir yandan tarım sektöründe yatırımcılara ciddi hibe fırsatları sunarken diğer yandan süt, et, kanatlı eti ve yumurta üretimi gibi sektörlerde hayvan refahı, gıda hijyeni gibi alanlarda tarımsal işletmelerimizin AB standartlarına ulaşmasına katkı sağlamaktadır. Dolayısıyla hazırlanacak projelerin ilgili sektörde belirlenmiş olan ve TKDK’nın kontrol etmekle yükümlü olduğu kriterleri karşılaması gerekmektedir. Projelerin incelenmesi aşamasında adı geçen kriterleri karşılamadığı anlaşılan projelerin revize edilmesi zorunluluğu oluşmakta, bu durum da başvuru sahibi yatırımcılar için maddi kayıplara neden olmaktadır.

TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü daha kaliteli projeler maksimum hibe sloganıyla IPARD II programı kapsamında proje hazırlama konusunda faaliyet gösteren mimar, mühendis ve danışman firmalara yönelik teknik proje bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Projelerde hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar, uyulması gereken minimum kriterler, önceki çağrı dönemlerinde proje çizimlerinde sık yapılan hataların detaylı şekilde değerlendirileceği ve soruların cevaplanacağı bildirildi.

Bilgilendirme toplantısı TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü hizmet binasında, 20 Ocak 2021 Çarşamba saat 14:00'de gerçekleştirilecek. TKDK’dan yapılan açıklamada toplam 125 milyon avro bütçeli onuncu çağrı ilanından Çankırı’nın azami pay alabilmesi için özellikle mimar ve mühendislerin, düzenlenecek toplantıya katılmasını çok önemli olduğu vurgulandı.

Bu haber 2521 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum