Ilgaz Dağı'na Tırmanırken Fenalaşan Dağcı Hayatını Kaybetti

Zonguldak Kilimli İsmet İnönü İlkokulu sınıf öğretmeni Muammer Kılıç doğaya aşık ve fırsat buldukça doğa sporlarına vakit ayırıyordu.

Ilgaz Dağı'na Tırmanırken Fenalaşan Dağcı Hayatını Kaybetti
26 Eylül 2022 - 14:43 - Güncelleme: 26 Eylül 2022 - 14:51
Genç Dağcı’dan Acı Haber

Kilimli İsmet İnönü İlkokulu Sınıf Öğretmeni Muammer Kılıç hayatını kaybetti.

Kastamonu- Çankırı arasındaki Ilgaz Dağı tırmanışında fenalaşan Muammer Kılıç (43), sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Zonguldak’tan Kastamonu’ya gelen Muammer Kılıç, sabah erken saatlerde arkadaşları ile 2 bin 587 rakımlı Ilgaz Dağı'nda tırmanışa geçti. Kılıç, öğle saatlerinde zirveye yaklaştıktan sonra fenalaşarak yere yığıldı. Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi ancak arazinin dik ve engebeli olması nedeniyle ekipler bölgeye ulaşmakta güçlük çekti.

Yaklaşık 1 saat sonra arazi aracıyla bölgeye ulaşan ekipler, Kılıç'a müdahale etti. Kılıç, sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tırmanmayı Ve Uçmayı Seviyordu

Zonguldak Kilimli İsmet İnönü İlkokulu sınıf öğretmeni  Muammer Kılıç doğaya aşık ve fırsat buldukça doğa sporlarına vakit ayırıyordu.

Öğrencilerine de doğa sevgisini aşılamaya çalışan Kılıç’tan geriye Zonguldak semalarında paraşütle uçtuğu görüntüler ve öğrencileri ile geçirdiği keyifli zamanlar kaldı. Çevresinde çok sevilen bir öğretmen olan Kılıç’ın ölümü şehirde büyük üzüntüya neden oldu.

Muammer Kılıç’ın arkadaşları ile birlikte Zonguldak ilinden Ilgaz Büyük Hacat tepesine tırmanış için geldikleri ve sabahın erken saatlerinde tırmanışa geçtikleri öğrenildi.

Bu haber 2891 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum