Çankırılı Ev Hanımı Zehra Yenigürbüz Tablet İhtiyacı Olan Öğrencilere Tablet Hediye Etti

Çankırı’da yaşayan ev hanımı 1972 doğumlu Zehra Yenigürbüz, el emeğiyle yaptığı ürünleri satarak kazandığı parayla tablet ihtiyacı olan öğrencilere tablet hediye etti.

Çankırılı Ev Hanımı Zehra Yenigürbüz Tablet İhtiyacı Olan Öğrencilere Tablet Hediye Etti
17 Ekim 2020 - 15:34 - Güncelleme: 17 Ekim 2020 - 15:48
Tablet Hediye Etti

El Emekleri Ürünleri Satarak İhtiyaç Sahibi Öğrencilerin Tablet İhtiyacını Karşıladı

Şehitler, Yaranlar Diyarı Çankırı’da yaşayan ev hanımı 1972 doğumlu Zehra Yenigürbüz, el emeğiyle yaptığı ürünleri satarak kazandığı parayla tablet ihtiyacı olan öğrencilere tablet hediye etti.

Zehra Yenigürbüz, Çankırı Aşağıçavuş köyündeki bahçelerinde yetiştirdiği ürünlerle salça, tarhana ve erişte gibi ürünler yapıp satarak her yıl öğrencilere destek veriyordu.

Bu sene koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim alan bazı öğrencilerin tablet ihtiyacı olduğunu duyan Yenigürbüz, yaptığı ürünleri tanıdıkları vasıtasıyla satarak üç tane tablet aldı.

Aldığı tabletleri İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim eden Yenigürbüz, tablet ihtiyacı olan üç öğrencinin ihtiyacını karşıladı.

"Öğrencilerin eğitim alması benim için çok önemli"

Zehra Yenigürbüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin üniversite öğrencilerine burs verdiğinin kendisinin de öğrencilere faydalı olabilmek için el emeğiyle yaptığı ürünleri satmaya başladığını söyledi.

Evinde yaptığı, salça, tarhana, erişte gibi ürünleri satarak ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulunduğunu anlatan Yenigürbüz, "Bunu aslında devletimiz yapıyor. Biz de her şeyi devletten beklemek olmaz diye böyle bir şey yapmaya karar verdik. Bu dönemde yapılacak en güzel yardımın çocuklara eğitim için yapılacağını düşündük." diye konuştu.

Haftada bir gününü ürünleri yapmak için ayırdığını anlatan Yenigürbüz, "Çok güzel bir duygu bu. Öğrencileri mutlu edebilirsek ben de mutlu olurum. Öğrencilerin eğitim alması benim için çok önemli." ifadelerini kullandı.

Yardımların en anlamlısı eğitime yapılandır.

Zehra Yenigürbüz'ün eşi Ethem Yenigürbüz de insanlık olarak zor bir dönemden geçildiğini kaydetti.

Salgın dolayısıyla evde eğitime katılan öğrencilerin teknik malzemelere ihtiyaç duyduğunun altını çizen Ethem Yenigürbüz, "Bu manada eşimin düşünmüş olduğu bu yardım çalışması çok anlamlı. Ben de kendisini takdir ediyorum. Bu sıkıntılı dönemde imkanı olan tüm vatandaşlarımızın taşın altına elini sokarak devletimize, milletimize destek olmasının önemli olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Eşinin geçmiş yıllarda da eğitime destek verdiğini anlatan Yengürbüz, şöyle konuştu:

"Kendi kimseye duyurmadan bu çalışmaları yapıyordu. Ancak bu dönemde belki insanlara örnek olması düşüncesiyle, bir fikir vermesi, farklı bir yardım algısı oluşturulması anlamında böyle bir şeye girişildi. Çok güzel ve anlamlı yardım olduğunu düşünüyorum. Eğitime yapılan yardımın yapılabilecek yardımların en anlamlısı olduğunu düşünüyorum." İfadelerine yer verdi.


 
 
Bu haber 8966 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 18 li
  6 ay önce
  Veren el alan elden hayırlıdır. Rabbim yaptığınız bu güzel davranış sebebi ile Allah sizden razı olsun inşallah.
 • Dertli
  6 ay önce
  Değerli hanımefendiyi ve kıymetli eşleri Ethem beyi tebrik ediyorum.Allah hayırlarını hasenata tebdil eylesin inşallah.İnsanlara güzel bir örneklik oluşturmaları hasebi ile de takdirlerimi arz ediyorum.