Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Yeni Devlet Hastane Çalışmalarında Sona Gelindi

AK Partili yöneticilere Çankırı’ya yapılması düşünülen 400 yataklı Devlet Hastanesinin akıbetini; özellikle de yerinin neresi olduğuna ilişkin sorumuzu yönelttik. Müjdeyi ne zaman vereceksiniz?

Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Yeni Devlet Hastane Çalışmalarında Sona Gelindi
25 Haziran 2021 - 20:12 - Güncelleme: 25 Haziran 2021 - 20:25
Çankırı’ya Yapılacak 400 Yataklı Yeni Devlet Hastane Çalışmalarının Son Aşamada Olduğu Söylendi

Yöneticileri Ve Milletvekillerini Sıkıştırmaya Devam Ediyoruz!


“Çankırı’ya Kazandırılması Düşünülen 400 Yataklı Devlet Hastanesinin, 700 Yataklı Kapasiteye Çıkarıldığını Söyleyen AK Parti Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekili Muhammed Akbaşoğlu, Çankırıda Yapımı Biten Sağlık Ocaklarının Açılışını Yapmak İçin Çankırı'ya Sağlık Bakanı'nın Geleceğini Söyleyerek Yeni Devlet Hastane Yerini Sağlık Bakanı’nın Müjdeleyeceğini Söyledi.”

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik olarak, “AK Parti Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’na Çankırı’ya yapılması düşünülen 400 yataklı Devlet Hastanesinin akıbetini; özelliklede yerinin neresi olduğuna ilişkin sorumuzu yönelttik.

24 Haziran 2018 yılında gerçekleştirilen seçim sonrası Çankırı’da neler yapıldığının anlatıldığı basın toplantısına Ak Parti Grup Başkan vekili Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Başkanı Abdulkadir Çelik, AK Parti il yöneticileri, İlçe Belediye Başkanları ve ilçe parti yöneticileri de katıldı.

Değerlendirme toplantısının açılış konuşmasını Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz diyerek kendilerinin hem 3 yıl boyunca hemde iktidara geldikleri zamandan itibaren Çankırı’da ve tüm Türkiye’de sayısız hizmetlerde bulunduklarını ifade etti.

700 Yataklı Devlet Hastanesi Son Aşamada

Ak Parti Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu toplantıda yaptığı konuşmada özellikle ülke siyaseti ve Çankırı yansımalarına değindi. Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, aşı yaptırmanın önemine değinerek hem Çankırı’da yaşayanları hemde tüm Türkiye’yi aşı yaptırmaya çağırdı. Pandemi sürecinde canla başla çalışan sağlık çalışanlarına şükranlarını sundu. Muhammet Emin Akbaşoğlu, ”Çankırı’ya 400 yataklı bir devlet Hastanesi daha yaparak Çankırı’ya 700 yataklı bir devlet hastanesini kazandırma çalışmalarımızın son aşamasındayız. İlgili bakanlıklarımızla görüşmelerimiz bitmek üzere ve hastanemizi Çankırı hediye edeceğiz. 11 ilçemiz ve merkez ilçemizde muazzam hizmetleri tamamladık ve devam eden projelerimiz var. Bizim varlık ve yaptığımız hizmetlerde ki hedefimiz Allah’ın rızasını kazanmak, milletimizin hizmetini yaparak duasını almaktır. Parti olarak eğitimden sağlığa ve savunma sanayisine kadar bir çok hizmete imza attık” dedi.

İktidara gelmeden önce ve sonrasını değerlendiren Akbaşoğlu, ”Türkiye’de bölünmüş yol bize kadar 6 bin km idi. Bizimle birlikte 18-19 yılda 28 bin km oldu. Anadolu’nun her yerinde 600 varan inşaa ettik. Çankırı tarihinin en büyük barajının yapımı devam ediyor. 100 metre yükseklikte olcak barajın yüzde 12’si tamamladı. Tamamlandığında ise 160 bin dekar alanın sulanmasına imkan verecek ve 120 milyon küp su içerisinde bulundurabilecek.” ifadelerini kullandı.

Ankara- Çankırı- Karabük Tren Yolunda Yolcu Taşınacak

Çankırı Milletvekili Salim Çivitcoğu, ”Hat üzerinde devam eden iyileştirme çalışmaları tamamlandığında tren yolu taşımacılığı başlayacak. Türk Telekom 20 farklı noktaya baz istasyonları kurarak vatandaşların daha iyi hizmet almasını sağlayacak. Çankırı Belediyesi’nin yürüttüğü Tatlı Çay Projesi’ne bugüne kadar 6 milyon destek verildi. Belediye’ye son 3 yılda ise toplam 309 milyon 700 bin TL ödenek tahsis edildi. Tabi bu verilen miktarların içinde halen devam eden proje ve çalışmaların ödenekleri de var.” dedi ve Çankırı için çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi.

Bu haber 5868 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum