5000 Yıllık Şifa "Hacamat" Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nde

Kasım ayının 14-16-18 tarihleri altın günleri olup hastanemizde güvenilir ve hijyenik bir ortam çerçevesinde hastalarımız mucizevi tedaviden yararlanabilir.

5000 Yıllık Şifa "Hacamat" Çankırı Özel Karatekin Hastanesi'nde
02 Kasım 2019 - 20:12

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde yapılmaya başlanan hacamat son zamanlarda yoğun ilgi gördü.

 

Yetkililerden gelen açıklamaya göre; “Modern tıp hizmetlerini özverili biçimde yürütmeye çalışıyoruz ancak vatandaşlarımızın çokça tercih ettiği hacamat ve akupunktur uygulamalarına hastanemiz öncü bir rol oynayarak ilimize ve bölgemize bu hizmeti kazandırmıştır. Bu uygulamaların steril ortamlarda ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (Getat) Ünitesi’ni açtık. Bu uygulamanın, hastane ortamında yapılması, alanında uzman sertifikalı hekim ve sağlık personeli tarafından halkın dini inanışına uygun şekilde yapılıyor olması memnuniyet açısından etkili olmaktadır. Kasım ayının 14-16-18 tarihleri altın günleri olup hastanemizde güvenilir ve hijyenik bir ortam çerçevesinde hastalarımız mucizevi tedaviden yararlanabilir.

 

Hacamat geleneksel bir uygulama olmakla beraber; Peygamber Efendimiz (sas)’in de uyguladığı, ümmetine de pek çok kez tavsiye ettiği bir tedavi yöntemidir. Peygamberimiz Hz Muhammed (sav) Efendimiz "Tedavi Olduğunuz Şeylerin En Hayırlısı Hacamattır" buyurmuştur.

 

Kan dolaşımını arttırmak ve iyileşme sağlamak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan köklü tedavi yöntemidir. Hastalıktan kurtulmak veya sağlığı koruma amacıyla atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardaki tıkanıklık, kılcal damar ve ince damarlardan kirli kanın alındığı yaş kupa tedavisi ise hacamat olarak da bilinir. Ana mekanizması kan akımının arttırılmasına dayanır. Elle yapılan masaja nazaran daha fazla kan akımı sağlanarak, hücrelerin beslenmesi artar ve karbondioksit atılması sağlanır. Vücudun dış yüzeyinden uygulanan basınç, deri altındaki dokulara ve kaslara kanın çekilmesini sağlayarak içerdiği besin ve oksijenin dokudaki hücrelere bırakılmasına ortam hazırlamaktadır. Bu yolla toksinlerin ve atık maddelerin de lenf sistemiyle drenajı sağlanmaktadır. Dolayısıyla bölgedeki metabolizma hızı, enzim ve hormonların artışı hızlanmaktadır. Hacamat ile kan verme işlemi ayrı yöntemlerdir.

 

Hacamatta deri altında birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya atılması sağlanıyor. Damardan verilen kan vücudun kullandığı temiz kandır. Hacamatla sadece pis kan alınır. Hacamatın Faydaları Dünya genelinde birçok insan tarafından kullanılan bir yöntem olan hacamatın önemi günden güne artmaktadır.

 

Faydalarına gelecek olursak;

 

*Ağrısı, acısı yoktur, yatak istirahati gerektirmez. İş gücü kaybına yol açmaz. Vücudun atamadığı toksin, metal, serbest radikal gibi maddelerin dışarı atılmasını sağlar.

 

*Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuda direnç verir.

 

*Ödemi atar

 

*Vücudun kan üretimini destekler

 

*Beyin fonksiyonlarını güçlendirir.

 

*Ağrıları dindirir.

 

*Gelecekte oluşması muhtemel rahatsızlıkları önler.

 

*Bel ve boyun fıtıkları, eklem ağrıları, karaciğer ve kalp rahatsızlıkları ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

 

*Unutkan olanlar, dikkat eksikliği olanlar, okuduğunu anlamakta zorlananlar ve başı sık sık ağrıyanlar için oldukça faydalıdır.

 

*Dokulardaki ve kandaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.

 

*Kaslardaki ödemi çözer.

 

*Sinirsel hastalıkların tedavisinde etkilidir.

 

*Yapılan bölgede kan akışı canlanır ve bu bölgelere oksijen daha kolay ve bol taşınır.

 

*Karaciğer, dalak, kemik iliği gibi kan üretiminden sorumlu organlar uyarılır.

 

*Kas ve bağ dokudaki esnekliği artırır.

 

*Yüksek tansiyonu düşürür.

 

*Ülserin ve yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

 

*Damar tıkanıklığını önler ve damarları açar.

 

Hangi Hastalıklara Uygulanır?

 

*Bağışıklık sistemi güçsüzlüğü

 

*Kısırlık

 

*Hormon bozukluk

 

*Obezite

 

*Ayak burkulması ve morarma

 

*Hipertansiyon

 

*Kronik yorgunluk(Halsizlik), Tembellik

 

*Prostat ve Cinsel zayıflık

 

*Yumurtalık hastalıkları

 

*Baş ağrısı, migren

 

*Şeker Hastalığı

 

*Kas-iskelet hastalıkları (bel ağrısı, boyun ağrısı, omuz ağrısı, romatizma,

 

*osteoartrit)


Bu haber 3896 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum