Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü "Bir Kitap da Benden" Kampanyasına Katıldı

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesinin deprem felaketinden etkilenen...devamını okuyunuz.

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü "Bir Kitap da Benden" Kampanyasına Katıldı
04 Temmuz 2023 - 12:38 - Güncelleme: 04 Temmuz 2023 - 12:43
“Bir Kitap da Benden” Kampanyası

Ovacıklı‘dan, 'Bir kitap da benden' kampanyasına destek çağrısı

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesinin deprem felaketinden etkilenen illerde yaşayan çocuklar ve gençler için başlattığı “Bir Kitap da Benden” kampanyası katılarak kitap bağışında bulundu.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi'nin öncülüğünde gerçekleştirilen kampanya, 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem felaketi sonucunda etkilenen şehirlerde yaşayan çocuklar ve gençlere binlerce kitap ulaştırılması hedefleniyor.

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, deprem felaketinden etkilenen illerde yaşayan çocuklar ve gençler için “Bir Kitap da Benden” kampanyasına katıldı.

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı  tüm Çankırılıları bu kampanyaya destek vermeye davet etti.


"Bir Kitap da Benden" kampanyasının, deprem felaketinin yaşandığı bölgelerdeki gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak, kitaplar aracılığıyla umut ve motivasyon sunmak amacıyla hayata geçirildiğini belirten Ovacıklı, kullanılmış veya yeni kitapları bağışlayarak depremzedelerin hayatlarına katkıda bulunabileceğini söyledi.

Ovacıklı “Deprem bölgesinde bulunan çocuklarımız ve gençlerimiz için bağışlayacağınız kitaplar onlar için güzel bir hediye olacak. Kampanya, deprem sonucu kitaplarını kaybeden çocuklarımız için yaz tatili ile birlikte moral ve motivasyon desteği olacak. Kitap kampanyasına destek verecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Toplanan tüm kitaplar, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem afetinin yaraladığı Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Osmaniye illerimizde yaşayan çocuklarımıza ulaştırılacak” dedi.

6 Şubat'ta meydana gelen 'asrın felaketi' olarak nitelenen depremlerde 11 şehirde hayatların alt üst olduğunu ve on binlerce insanın yaşamını yitirdiğini ifade eden Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şube Başkanı Zeynep Perihan Dinç "Şu anda çadır ve konteyner kentlerde yaşayan çocuklar, gençler ve erişkin depremzedelerimizin kütüphaneye ve kitaba daha kolay erişimini sağlamak için Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği olarak Bir Kitap da Benden Kampanyası başlatmış bulunuyoruz” dedi.

Dinç “Genel Merkezimiz tarafından başlatılan Bir Kitap da Benden kampanyamıza İlk kitap bağışını Şube Başkan Yardımcımız, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Muharrem Ovacıklı Beyefendi yapmıştır. Kitap tesliminde bizleri yalnız bırakmayan AFAD İl Müdürümüz Ahmet Matur Beye, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Muharrem Ovacıklı Beye ve kampanyamıza destek veren kurum çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde gerçekleştirilen “Bir Kitap da Benden” programına İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, AFAD İl Müdürü Ahmet Matur, TDED Çankırı Şube Başkanı Zeynep Perihan Dinç ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Bu haber 3889 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum