Çankırı Olarak Elimiz Güçlüyken Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesi de İstiyoruz (Özel Haber)

Çankırı Karatekin Üniversitesi gelişip büyüdükçe Çankırı'da gelişip büyüyecektir, tabi sizde halkın gönlünde büyüyeceksiniz.

Çankırı Olarak Elimiz Güçlüyken Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesi de İstiyoruz (Özel Haber)
20 Ekim 2020 - 23:54 - Güncelleme: 20 Ekim 2020 - 23:58

İstiyoruz! 

Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi İle Adalet Meslek Yüksek Okulu Tamam Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesini de İstiyoruz.

Bu günlerdeki konumuz Çankırı’ya Tıp ve Veteriner Fakültesi ile Yeni Devlet Hastanesi kazandırma çabasıdır. Önem arz eden bu mesajımızda dikkate alınır İnşallah.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Veteriner Fakültesini ne zaman açacak? Tarım ve hayvancılığın diyarı olan Çankırı Veteriner Fakültesini kazandırmada daha neyi bekliyor? Üniversitemizin Veteriner Fakültesini açtırabilmek için daha ne kadar daha haber yapılmasını beklemektedir? Çankırı gibi tarım ve hayvancılığın ön sıralarda olan bir memleketin veteriner fakültesi olmaması gerçekten büyük bir sıkıntı değil mi sizce de

Yıllarca uğraşlar onucu Çankırı’mıza Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi ile Adalet Meslek Yüksek Okulu kazandırılmışken doğruyu söyleyecek olursak olmuşken elimiz o kadar güçlüyken birde Veteriner Fakültesi ve Tıp Fakültesi istiyoruz.

Veteriner Fakültesi açılması için sayın Rektör Hasan Ayrancı Bey ne gibi bir çalışmalarda bulundu, bulunmaya gayret gösterdi, müracaatı oldu mu bilemiyoruz ama; yukarıdaki kazanımlar gibi Tıp ve Veteriner Fakültesi içinde kolları sıvamalı, bacasız fabrika olarak gördüğümüz bu iki önemli fakülteyi de şehrimize kazandırsın diye düşünüyoruz.

Hayvancılıkta ön planda olan Kars ili ilk açtığı fakültelerden bir tanesi Veteriner Fakültesi olmasına rağmen hayvancılıkta adından sıkça söz edilen yine ön planda olan Çankırı neden arka planda bırakıldı sorusu aklımıza gelmedi değil.

Veteriner Fakültesi Neden Açılamadı?

O kadar haber yapılmasına rağmen Veteriner Fakültesini neden açamıyorlar? Çankırı hayvancılığın diyarı olmasına rağmen hala veteriner fakültesi neden açılamadı sorusu yıllardır cevap beklemektedir.

Sahipsiz memleketin sahip çıkanı olacaktır İnşallah. Bizim memleketimizde Veteriner Fakültesini açmayan, açamayan bürokrasi ve siyasetçilerimiz neden ağırdan alırlar bu kadar merak ediyoruz. Veteriner fakültesinin kazandırılması, Çankırı için büyük bir kazançtır. Âmâ gel gelelim hala bir gelişme yok. Yazıklar olsun diyorum...

Veteriner fakültesini açacağız diyen sayın rektör, evrakları bile tamamlamayıp neden yükseköğretim kurumuna hala göndermemiş merak ediyoruz. Evet, daha açılacak olan veteriner fakültemizin evrakları bile yükseköğretim kurumuna gitmemiş, yükseköğretim kurumundan öğrendiğimiz bilgiye göre Veteriner Fakültesinin evrakları hakkında herhangi bir kayıt gözükmüyor. Tam 5 yıldır Veteriner Fakültesi hakkında bir sürü haber okuduk. Maalesef bizim memleketimizin geride kalma sebeplerinden bir tanesi de bu. Verilen sözler tutulmuyor. Rektör Bey Veteriner Fakültesi hakkında neden bir çalışma yapmıyor, hiç değilse evrakları hazırlamak veya hazırlatmak çok mu zor? Aman ne de olsa acelesi yok hesabından gidiyorlar, nasıl acelesi yok? Hayvancılığın diyarı olan bir memlekette Veteriner Fakültesinin olmaması abes olmuyor mu? Oluyor. O zaman neden Evraklarını Hazırlayıp Yüksek Öğretim Kurumuna göndermediniz diye sormayacaklar mı? Bir gün soracaklar, çünkü Veteriner Fakültesini 5 yıldır açamadınız Sayın Rektör Bey? Ama açılacak, açtırmak içinde var gücümüzü kullanacağız. Çünkü Çankırılılar olarak bu işin takipçisiyiz Evelallah. Böyle bilne.

Tıp Ve Veteriner Fakültesini Değerlendirmekten Başka Çaremiz Yok!

Üniversite ve Şehir bunlarla büyüyecektir, aklım, fikrim başka bir şeye ermiyor beyler. Sayın Rektör beyi Tıp ve Veteriner Fakültesi açılması için göreve çağırıyoruz. Yanımızda Kastamonu vilayeti bile veteriner fakültesinde 60 tane öğrenciyle veteriner fakültesini açmışken, Çankırı neden Veteriner Fakültesini açamadı? Bu konuyu siyasetçilerimize bir sormak lazım. Veteriner Fakültesini açtırmak için daha neyin hesabını yapıyorsunuz? Çankırı Veteriner Fakültesini çoktan beridir hak ettiği halde ihmalleriniz zaten büyük kayıp yaşatmadı mı? Fazlasıyla yaşamadık mı? www.haberci18.com İnternet Medyası olarak kaç defa haber yaptıysak sonuç alınamadı. Ama ilgilenen kaç kişi oldu? Çankırı kan kaybediyor kan. Artık şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’mıza Tıp ve Veteriner fakültesini kazandırın. Güzelim memleketi geride bırakmayın artık....

Emeğinize sağlık. Çankırı Karatekin Üniversitesi gelişip büyüdükçe Çankırı'da gelişip büyüyecektir, tabi sizde halkın gönlünde büyüyeceksiniz. Kurulacak Tıp, Veteriner fakültesi ilimizi bölgemizin merkezi yapabilir.


 

Bu haber 4256 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alper ince
    3 ay önce
    Nüfus büyük illere sıkışıyor. Bari fakülteleri küçük illere verin. Göç olmasın. Herkes Çankırıyı Ankara'nın ilçesi sanıyor. Köylerimiz boşaldı yazık bu insanlara