Çankırı Karatekin Üniversitesine Öğrenci Kazandırabilmek İçin Ne Yaptınız? (Özel Haber)

Kimseyi zan altında bırakmadan Çankırı adına haklı olduğumuz konularda, şehitler, gaziler, yaranlar diyarı Çankırı’mızın mağdur düşürüldüğü davalarda haklarımızı arıyoruz.

Çankırı Karatekin Üniversitesine Öğrenci Kazandırabilmek İçin Ne Yaptınız? (Özel Haber)
18 Ekim 2021 - 08:33 - Güncelleme: 18 Ekim 2021 - 08:45
Ne Yaptınız?

www.haberci18.com İnternet medyası olarak, “ÇAKÜ ile ilgili olumlu, olumsuz gelişmeleri masaya yatırdık.”

Edindiğimiz bilgilere göre üzerimizde oynanan oyunlara, yaşananlara isyan ediyoruz.

-Kafalar Karışık-

İddialar Doğrumu?

Çankırı’yı Ankara’nın Çankaya İlçesiyle Karıştıranlar Aklınızı Başınıza Alın!

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür. (Yavuz Sultan Selim)

Çankırı’ya Hizmet Etmemek Adına Hem Suçlular, Birde Güçlü Oluyorlar…

Kimseyi zan altında bırakmadan Çankırı adına haklı olduğumuz konularda, şehitler, gaziler diyarı Çankırı’mızın mağdur düşürüldüğü davalarda haklarımızı arıyoruz.

Çankırı 86.400 Nüfuslu Bir Vilayettir

Gerek sayın milletvekillerimiz, gerek valimiz, gerek belediye başkanımız, gerek rektörümüz yayımladığımız bu özel haberimiz içerisindeki bilgilerin takipçisi olmaları gerek. Konularla ilgilenmez iseler hepsi de başarılarına gölge düşürür.

Çankırı Tıp Fakültesi İçin Siz Ne Yaptınız?

Kastamonu CHP Milletvekili Sayın Hasan Baltacı yeni Yükseköğretim Kurumu başkanımız Profesör Doktor Erol Özvar'a hayırlı olsun ziyaretlerinde Çankırı Tıp Fakültesi konusunda isteklerde bulunmuşlar. Kastamonu CHP Milletvekili Hasan Baltacı Çankırı en eski vilayetlerimizden bir tanesi olmasına rağmen Tıp Fakültesinin hala açılacağı söylenilmektedir. Kırıkkale sonradan il olmasına rağmen Tıp Fakültesinin olduğu, Çankırı'nın da Tıp Fakültesinin olması gerektiğini yeni atanan YÖK Başkanımız Profesör Doktor Erol Özvar'a taleplerini iletmiştir.

Bizim memleketimizin milletvekilleri var, siyasileri var, bürokratları var. Ama gel gelelim Kastamonu CHP Milletvekili bizim Çankırı Karatekin Üniversitemize Tıp Fakültesi açılması konusunda istekte bulunması gayet güzel, hoşumuzda gitmedi de değil. Güzel olmasına güzel de neden bizim milletvekillerimiz bu konuda herhangi bir istekte bulunmamışlardır? Doğrusu merak konusu. Ondan sonra bizim Üniversitemize neden öğrenci gelmiyor, kayıt yaptırmak istemiyorlar diye mızırdanıyorlar.

Tıp Fakültesi gelmiyor diyorlar. Aslında Tıp Fakültesini getirmek o kadar zor değil. Sayın YÖK başkanımızın da verdiği cevap çok manidar olmuştur.

Çankırı Tıp Fakültesini hak etmektedir. Gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra Tıp Fakültesini de açarız diye cevaplamış. Sonuç olarak Kastamonu CHP Milletvekiline teşekkürlerimizi sunarız. Memleketimize bir çivi çakandan Allah razı olsun. İnşaallah yarenler diyarı Çankırı’mıza da Tıp Fakültesi konusunda bizim siyasilerimiz ve bürokratlarımızda gerekeni yaparlar. Çankırı Tıp Fakültesini hak ediyorsa açılsın diyoruz o zaman. Gerekli prosedürler neyse, tamamlanıp Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığına gönderilsin. Açmayız veya açamayız demiyor Sayın YÖK başkanı. O zaman Çankırı için gerekli prosedürleri tamamlayın da üniversitemiz Tıp Fakültesine kavuşsun. Her şey güzel vatanımız ve Çankırı için.

Veteriner Fakültesi YÖK Başkanlığına Daha Sunulmamış?

Aradan tam 6 yıl geçmesine rağmen neden işlerin yavaş işlediği daha net anlaşılmaktadır. Hatta işlerin nasıl işlemediği daha iyi anlaşılmaktadır. Giden rektörümüz profesör Doktor Hasan Ayrancı beyin Veteriner Fakültesi hakkında herhangi bir işlem yapmadığı iddia edildiği gibi, bu memlekette bir çivi çakmak niyetinde olup, olmadığı da tartışma konusu olarak karşımıza çıkınca haliyle üzüldük.

Çankırı Veteriner Fakültesini şimdiye kadar açamaz mıydı? Gayet hızlı bir şekilde açardı? Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Veteriner Fakültesinin açılması için Yükseköğretim Kurumunda onay aşamasında olduğunu öğrendik. Üniversitenin talebi değerlendirilmekteyken, biz tam 6 yıldır Veteriner Fakültesini Çankırı’mıza getirttiremedik. Sorumlular rahat rahat uyusunlar. Ondan sonra memleketin, milletin kalkınmasından bahsedenler 6 yıldır yapmak istemedikleri bir işi yaptırmak için uğraşmış gibi anlatmakta olduğu da herkes tarafından gayet açıkça bilinmektedir.

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekilimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu konuyu takip etmiş, kendisi de maalesef böyle bir girişimde bulunulmadığını Yükseköğretim Kurumundan öğrenmiştir. Çankırı Karatekin üniversitesi eski rektörü Profesör Doktor Hasan Ayrancı Veteriner Fakültesi hakkında hiçbir faaliyette bulunmamış ve de dolayısıyla Yükseköğretim Kurumu da herhangi bir işlem yapamamıştır. Sayın Muhammed Emin Akbaşoğlu Yükseköğretim Kurumuyla görüşmesine rağmen, konunun takipçisi olduğunu söylemesine rağmen bu yıl açılacağı ifadelerinin kullanıldığı duyulmuştur. Madem öyleyse dediği gibi bu yıl Veteriner Fakültesinin Çankırı’ya kazandırılması için yeni rektörümüz Harun Çiftçi Bey Veteriner Fakültesinin açılması için gerekli bilgi ve belgeleri Yüksek Öğretim Kurumuna ulaştırsın. Ulaştırsın ki Sayın Milletvekilimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu Çankırı’mıza Tıp Fakültesi veya Veteriner Fakültesini hızlı bir şekilde kazandırsın. Geçmiş dönemlerdeki gibi ancak sözde kalmasın. Güzel memleketimiz Çankırı artık Veteriner Fakültesine kavuşsun. Bakın o zaman Çankırı’ya nasıl öğrenci geliyor.

Kolay imkanlar varken neden zora gidilmektedir onu anlayamıyoruz.

Memleketimizin her köşesi değerlidir. Büyüyen ve büyümeye devam eden memleketimize bir çivi çakandan Allah bin kere razı olsun. Her şey vatan için diyoruz. Madem öyleyse bu memlekete sahip çıkalım ki, memleketimiz bize zaten her yönden sahip çıkıyor. Her şey gönlünüzce ve gönlümüzce olması dileğiyle yarenler diyarı Çankırı’mıza hizmet edenlerden Allah razı olsun diye dua etmeye devam edeceğiz.

Bu haber 4210 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Y
  1 ay önce
  180 tl lik yurt parası 375 tl olmuş haberiniz var mi bundan. Kucuk sehir olduğu için esnaf iki katına satıyor her şeyi. Nasil öğrenci olunsun bu sehirde? Ogrenciler nasil geçiniyor. Halk öğrenciyi benimsiyor mu. Ogrenciler memnun mu gerçekten. Sorun sadece siyasetle fakülte açılıp acilmamasi mi. Açılan fakultelerdeki öğrencilerle ilgileniliyor mu yani
 • 18 li
  3 hafta önce
  Y adlı kardeş devletimizin yurtta kalan bir öğrenciye aylık maliyetini sordum,ilgili arkadaş bana 5.000 TL yi buluyor diye cevap verdi. Yurdun yapım maliyetinden tutun elektrik,su,doğalgaz,internet,temizlik malzemeleri,bakım,onarım ve personel giderlerini hesapladığınızda bu maliyet çıkıyormuş.375 TL ödediğinizden bahsediyorsunuz ama devletin öğrenciye (mecbur olmadığı halde) yaptığı beslenme yardımı olan 570 TL desteğinden bahsetmiyorsunuz nedense.Sizin derdiniz üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi bir söyleyin hele.Dünyanın hiç bir ülkesinde Türkiye'deki gibi bir KYK sistemi olmadığını da bildiğiniz halde.Avrupa da herkes her şeyi paralı yaparken Türkiye'mizde KYK'lar,huzurevleri,bakımevleri,rehabilitasyon merkezi hatta bir çok ülkede olmadığı gibi hastanelerde bedava hizmet verildiğini bilmiyorsanız öğrenmenizi ondan sonra konuşmanızı tavsiye ederim.Bütün bunları da beğenmeyip eleştirdiğiniz Hükümet yaptı her halde bunu da bilmiyor olamazsınız.Nankörlük,ruhsal bir hastalıktır unutmayın.
 • Yerli vatandaş
  1 ay önce
  Kardeşlerim maalesef Emeviler döneminden beridir kamu yönetimi böyle. Tarihimizde "Nizamülmülk"lerde çıkmış, "damat Ferit" lerde. Nerede o, Hz. Ömer gibi "Ben bir yanlış yaparsam ne yaparsınız" diyebilecek yöneticiler, nerede "Kılıçlarımızla düzeltiriz" diye cevap verecek toplum. Neyse vaazı bir kenara bırakıp üniversitemize gelecek olursak; -Hizmet aşkından yoksun, bilakis ikbal aşkıyla yanıp tutuşan, kasaba bürokratı gibi ikide bir fotoğraf çektirip kurumun sitesinde yayınlayan ve öğrencilerin ihtiyaçlarından bihaber bazı yöneticiler, -Öğrencilere köle muamelesi yapan bir kısım hoca tayfası, -Öğrencileri yolunacak tavuk gibi gören bazı esnaflar, -Fırsat bu fırsattır deyip fahiş fiyata evlerini öğrencilere kiralayan bazı "mülk sahipleri!" (Hani nerede bunun ilk sahibi) bulunduğu müddetçe durum iyiye gitmez vesselam. Tıp fakültesiymiş veteriner fakültesiymiş gidin derdinizi marko paşaya anlatın yarenler. Allah(cc.) bu millete yardım etsin.
 • .
  1 ay önce
  Üniversite hastanesinin olmadığı şehirde tıp fakültesinin işi ne acaba?
 • .
  1 ay önce
  Üniversitemizin bu yılki tercihlerde mühendislik alanında öne çıkmış. sanırım bunda proje üreterek teknofeste giden öğrencilerin ve okulun bunu doğru reklam yapmasınında etkisi var. böyle küçük şeyler bile etki edebiliyor demek. demekki okul daha iyi tanıtılırsa daha iyi yerlere gelebilir.
 • Musa Kaya
  1 ay önce
  Tebrikler Bu fikir gerçekten güzel. Yıllardır göç veren ilimizin sorunu bu. İnsanımız Ankara'ya, İstanbul'a neden göçüyor. Yetkililer düşünsün. 3 milletvekilimiz 2 ye düşürüldü. Çankırı neden büyümüyor. Niye herkes göç ediyor?
 • vedat sönmez
  1 ay önce
  Uluyazı'nın yakınında konut yapılması şart öğrencilerin okula gidip gelmeleri sıkıntılı.
 • a
  1 ay önce
  Ağzına sağlık diyorum. Halk olarak biz öğrenciye sahip çıktık mı? Önce ona bir karar verelim, sonra Tıp fakültesi ve öğrenci gelsin diyelim. Kiralar uçmuş gidiyor, yurtlar desen yetersiz önce bir yurt ve kalacak sorununu çözelim sonra ögenci gelsin diyelim. Ne yapıyoruz halk olarak. 2500 lira kiramı olur kardeşim?