Çankırı'daki DEAŞ Operasyonunda Yakalanan Zanlıların Tamamı Iraklı

Bağdadi'nin aşçılığını yapan kadının, Anbar bölgesinde Bağdadi ile birlikte kaldığı belirtildi. Oğlu da örgütle bağlantılı olan kadının, iki yıl önce koalisyon güçlerinin operasyonları sonrasında Türkiye'ye geldiği belirlendi.

Çankırı'daki DEAŞ Operasyonunda Yakalanan Zanlıların Tamamı Iraklı
01 Kasım 2019 - 18:32

Çankırı’daki DEAŞ Operasyonu İle İlgili Bilgiler

 

Bir Çankırılı Olarak Soruyorum...

 

Çankırı'da IŞİD, (DEAŞ) militanı olabilecekleri şüphesiyle 3'ü kadın 11 kişinin yakalandığını duyunca, ister istemez hafızam beni 1999 yılına götürdü.

 

Zira o sene TKP-ML TİKKO terör örgütünce Çankırı Valisi Ayhan Çevik'e bombalı araçla saldırı düzenlenmiş, saldırıda özel koruması olan polis memuru şehid düşmüş, vali ağır yaralanmış ayrıca birçok masum Çankırılı da yaralanmıştı.

 

Vali uzun süreli tedaviden sonra her ne kadar görevine dönmüş ise de bu yaralanmanın etkisiyle uzun yaşamamış ve hayatını kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin.

 

Şimdi soruyorum; yakın zamanlara kadar Türkiye'nin en güvenilir ili olan Çankırı, nasıl oldu da teröristlerin yuvalandığı yer haline geldi?

 

Bu teröristlere Çankırı'da kim ya da kimler yardım ve yataklık ediyor efendiler?

 

Ancak, Çankırı üzerinde bir dış güç oyunu olduğu kesin.

 

Özel hizmetten maksat ne olabilir? Bunların Çankırı'da ne işi var? Örneğin Adıyaman veya Sakarya olsa anlarım da Çankırı ne alaka? Haydi Cevap verin bakalım Çankırılılar!

 

Çankırılı olarak bunu bilmek bizim de hakkımızdır...

 

Çankırı Yol Geçen Hanı Oldu!

 

Yakalanan Zanlıların Devamlı Adres Değiştirdikleri de Belirlendi.

 

Acırsan Acınacak Hale Düşersin

 

Her gelene acıyıp ta bunlara ve benzerlerine ev verilirse işte böyle olur. Ev sahiplerinin de sorgulanmaları da lazım diye düşünüyoruz. Komşusunu ve Mahallesini düşünmeyen eve sahipleri cukkaları cebe indirdiklerinde dört köşe oluyorlar. Bu gün Çankırı’da yaşananları gözlerinin önüne getirmelerini; acilen gereğini yapmalarını talep ediyoruz.

 

Çankırı'da, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, aralarında örgütün "emir" düzeyinde yöneticilerinin de bulunduğu 3'ü kadın 11 zanlı gözaltına alındı.

 

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü DEAŞ'a yönelik kentte belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

Operasyonda 3'ü kadın 11 şüpheli yakalandı.

 

Zanlılar arasında terör örgütü içerisinde "emir" düzeyinde yöneticilerin ve örgütün öldürülen elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin özel hizmetini yapan bir kişinin de bulunduğu öğrenildi.

 

Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

 

Son Durum

 

Çankırı’daki DEAŞ Operasyonunun Perde Arkası

 

Yakalanan Zanlıların Tamamı Iraklı

 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, zanlıların telefonlarında özel haberleşme uygulaması bulundu. Bu yazışmalar incelenmek üzere siber suçlarla mücadele şube müdürlüğüne götürüldü. Yazışmalara göre yeni bağlantılar araştırılıyor.

 

Bunun yanı sıra Bağdadi'nin aşçılığını yapan kadının, Anbar bölgesinde Bağdadi ile birlikte kaldığı belirtildi. Oğlu da örgütle bağlantılı olan kadının, iki yıl önce koalisyon güçlerinin operasyonları sonrasında Türkiye'ye geldiği belirlendi.

 

Soruşturmalar titiz bir şekilde devam ediyor.

 

 

Bu haber 4884 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum