Çankırı Şehitliği'nin Çehresi Değişti (Özel Haber)

Şehitliğimiz Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar’ın talimatları çerçevesinde ivedilikle, İl Özel İdaresi tarafından yenileme ve çevre düzenleme çalışması ile farklı bir görünüme kavuştu.

Çankırı Şehitliği'nin Çehresi Değişti (Özel Haber)
23 Mart 2024 - 16:49 - Güncelleme: 23 Mart 2024 - 17:13
Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar’dan Şehitlere Saygı

Çankırı Şehitliği Abidesi yenileme çalışması ve çevre düzenlemesi tamanlandı. Şehitliğimiz Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar’ın talimatları çerçevesinde ivedilikle, İl Özel İdaresi tarafından yenileme ve çevre düzenleme çalışması ile farklı bir görünüme kavuştu.

Şehitlikte yapılan çevre düzenlemesi ile daha uygun koşullar kazandırıldı, yeni bir görünüme kavuşturuldu. Su hattı çekilerek 3-5 tane de çeşme yapıldı.

Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar’ı makamında ziyaret eden Çelik, Samimi ortam içerisinde Çankırı meselerinide Vali Taşolar’a sundu.

Yenilenen Şehitlik Anıtı hakkında Çelik’e konuşan Çankırı Valisi, Mustafa Fırat Taşolar bu toprakları vatan kılmak için canını feda eden bütün şehitleri yad ettiklerini söyledi.

Milletin başına bir felaket geldiğinde devletin, bütün unsurlarıyla imkânlarını seferber ettiğine dikkati çeken Taşolar, milletin yarasını saran, acısını dindiren askerlerin, mehmetçiklerin bu uğurda şehit olduklarına işaret etti.

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik, “Ölümden korkmayan ve ölümün üzerine yürüyen bir millet olarak şehitlerimize olan görevlerimizi de yerine getirmenin sorumluluğu içerisindeyiz.” Dedi.

“Hepsi Bu Vatan İçin Canlarını Feda Etti”

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik, Çankırı Şehitliğini ziyaret ederek duygulandığını, göz yaşlarına hakim olamadığını, şehitlerimize dua ettigini söyledi.

Çelik, “Herkesin Buraları Çoluğuyla, Çocuguyla Ziyaret Etmesi Gerektiğini Dile Getirdi.”

Çelik Çankırı Şehitliği ziyaretinin ardından farklı duygular yaşadığını vurgulayarak, "Hepsi bu vatan için canlarını feda etti. Hepsinin bir yaşanmışlığı var burada, hepsinin bir hayat hikayesi var. Kim bilir ne hayalleri, ne hedefleri vardı dedi, göz yaşlarına hakim olamadı.”

Kırkevler Mahallesi, Kastamonu Caddesi, Sosyal Konutlar güzergâhında bulunan Çankırı Garnizon Şehitliğimiz ve çevresinde yapılan düzenlemede emeği geçenlere teşekkür eden, www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik, “Çankırı Garnizon Şehitliği'nde, Valiliğin girişimleriyle çevre düzenlemesi yapılıp şehit mezarlarındaki Türk bayrakları ve alan yenilendi. Bu çalışma için sonsuz saygı ve sevgilerimizi bildiririz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, nasıl canları pahasına devletimize, vatanımıza, bayrağımıza, özgürlüğümüze sahip çıktılarsa; bizler de bugün aynı şekilde sahip çıkmalıyız. Millet olarak bu duygularla tarih boyu bir ve beraber olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Şehitler günü dolayısıyla bir araya geldiğimiz bugünlerde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhlarınız şad olsun.” Dedi.

Bu haber 2838 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Servet KALFA
    1 ay önce
    Bu düzenlemeye sebep olanlardan ALLAH razı olsun. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Sizler şehit oluyorsunuz, bu vatan sizin sayenizde ayakta duruyor. Nur içinde yatın.