Anadolu Şehri Çankırı Artık Şahlanacak

Onay, "Çerkeş, Orta, Şabanözü yolu bir makas görevi gören bir yol. Yapılırsa hem bölgemize hem ülkemize önemli katkılar sağlayacak."

Anadolu Şehri Çankırı Artık Şahlanacak
13 Şubat 2021 - 18:44 - Güncelleme: 14 Şubat 2021 - 00:37
Çankırı Artık İlçeleri İle Şahlanacak

www.haberci18.com İnternet Medya Yönetmeni Mustafa Çelik, “Büyük Devlet Küçük Evlat Ayarındayız. Bir Şehir İlçeleri İle Büyümeli deniliyor. Bu soruma nasıl bir yanıt verirsiniz Başkanım?

Onay, "Özellikle Çankırı diyorum. İstanbul, Ankara gibi yerler yatırımcılarla doldu. Yatırımcı artık Anadolu’ya yöneliyor. Anadolu’da, Çankırı’da destekler, teşvikler daha fazla İstanbul’a göre. Biz bu talepleri karşılamak istiyoruz. İlimiz bölgemiz, yatırım şehri, sanayi bölgesi olsun istiyoruz. Yollarımız yapılsın artık. Devletten beklenti içerisindeyiz."

Sayın Başkan, Gidemediğin Yer Senin Değildir. “Orta’nın Ulaşım Bağlantısı Genellikle Şabanözü Ağıyla Sağlanmaktadır. İlçe’nin Ankara Bağlantısı da Yine Şabanözü Üzerinden Kurulmaktadır. İlçe Adından da Anlaşılabileceği Gibi D-100 Karayolu Ve Şabanözü İlçesinin Tam Ortasında Yer Almaktadır. Şabanözü, Orta Karayolu Sorunları Çözüldü mü, Ankara, Çerkeş, Orta, Şabanözü Yolundaki Proje Önemli Bir Projeydi, Son Durum Nedir?” Diye Sorduk.

Onay, “Ankara, Çerkeş, Orta, Şabanözü yolundaki projemiz bitti, yatırım programında olmasını bekliyoruz. Yol projemiz bölge için de çok önemli, bizim için de çok önemli olan bir proje. Maliyetli bir proje ama ülke ekonomimiz çok da kötü değil. Çerkeş, Orta, Şabanözü yolu bir makas görevi gören bir yol. Yapılırsa hem bölgemize hem ülkemize önemli katkılar sağlayacak.

Geçtiğimiz yıllarda, 15 Temmuz, ekonomik krizler, terör olayları, seçim süreçleri gibi olaylarda bizler de olumsuz etkilendik. Bu süreçlerde ülkedeki bütün bürokrasi kademesinde değişiklikler oldu. Ak Parti Hükümetine uyum sağlayamadılar. Kolay bir süreç olmadı. Projemizi götürüyoruz, daha önce görüştüğümüz bürokrat değişmiş, projelerimizde gecikmelere neden oldu. Dediğim gibi dört gözle yatırım programına alınmasını bekliyoruz. Sorunuz için teşekkür ederim.

Açık Cezaevi Projesi Ne oldu Başkanım?

İlçemizde adliyemiz kapatılmıştı. İlçemize tekrar adliyeyi kazandırmak için bu çalışmaları yapıyoruz.

Büyük mücadele verdiğimiz genel düşüncelerimi açıklamak istiyorum, sorularınız karşısında da paylaşayım. Biliyorsunuz İlçemizde Açık Cezaevi projesi vardı. Geçtiğimiz dönem yılan hikayesine dönen bizi yoran, uğraştıran Cezaevi projesi çalışmamız vardı. Ama dönemin milletvekilleriyle birlikte projemiz hayata geçti.

Şu anda cezaevimiz içinde süt işleme tesisiyle birlikte inşaat çalışmaları, Cezaevi projesini hayata geçirdik. İhalesini yaptırdık. Gündemde ekonomik sıkıntılar olunca Müteahhitlerde de sıkıntı ve sorunlar baş gösterdi. 0/0 75’lik oranda inşaat kapasitesi tamamlandı. Ama, müteahhit sorunundan dolayı kayyum atandı. Kayyumum da 1 yıllık süresi tamamlandı. Adalet Bakanlığı tekrar başka bir müteahhitle işin tamamlanacağını ifade etti. Bizim bu projedeki amacımız, ilçedeki önceliğimiz geçmiş dönemlerde Adliye vardı, kapatıldı. Bu Adliyeyi tekrar ilçeye kazandırabilir miyiz? İlçemizin kaybettiği, yoğunda ihtiyaç duyulan Adliyemizi geri getirelim düşüncelerimiz var.


Ve bölgemiz hayvancılıkla uğraşan bir bölge olduğundan cezaevinin içine süt işleme tesisini de inşa ettik. İlçemize hem ekonomik katma değer sunsun hem de adliyemizi geri almak için düşünce içindeyiz. Bölge hayvancılığını da ciddi anlamda kalkındıracak. İnsanlarımız süt inekçiliği, süt üretimi faaliyetlerini artıracak inşallah. Bölge hayvancılığını inşallah güçlendireceğiz. Yoğun hizmet verdik, iş biraz uzadı ama bu yıl içinde tamamlanmasını umut ediyoruz.

Doğalgazı Orta İlçemize Getirebilmek İçin Zorlandınız mı?


Doğal gaz ilçemize kazandırmak zor bir projeydi. Ama Sanayi Bakanımızı ilçemizde ağırladığımızda konuşmuştuk. Uzun uğraşlar sonucunda doğal gazı ilçemize kazandırdık. Olmayacak biri işi yaptık. Doğalgaz olayımız birçok badireden geçti. İlçemize hayırlı olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Bu haber 2202 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum