Çankırılı Hayırsever İş Adamı Tufan Kıdıman Özdemir Ailesinin Yardımına Hızır Gibi Yetişti

Çankırı’nın Eldivan ilçesinde hayırsever iş adamı Tufan Kıdıman tarafından yıkılmak üzere olan evi yenilenen Hüseyin Özdemir’e yeni evi teslim edildi.

Çankırılı Hayırsever İş Adamı Tufan Kıdıman Özdemir Ailesinin Yardımına Hızır Gibi Yetişti
04 Ekim 2019 - 20:18 - Güncelleme: 04 Ekim 2019 - 21:43

Hızır Gibi Adam Kıdıman

 

Çankırılı bir iş adamı olan Tufan Kıdıman, Çankırı, Eldivan ilçesinde iki engelli çocuğu ile yaşayan Hüseyin Özdemir’e ait, yürekleri burkan görünümündeki evini yıkarak temelden çatıya, ihtiyaç duyulan tüm eşyalarla birlikte yeniden yaparak Özdemir ailesine hediye etti.

 

Çankırı’nın Eldivan ilçesinde hayırsever iş adamı Tufan Kıdıman tarafından yıkılmak üzere olan evi yenilenen Hüseyin Özdemir’e yeni evi teslim edildi.

 

Ev teslimi için Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Valimiz Aktaş’ın eşi Hanımefendi Seval Aktaş, Hukuk İşleri Genel Müdürü Erdinç Avşar, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Eldivan Kaymakamı Ali İhsan Selimoğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Emniyet Müdürümüz'ün eşi Özlem Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı, Özdemir ailesi, iş adamı Tufan Kıdıman ve ilçe sakinleri hazır bulundu.

 

“7 Çocuğum Var İkisi Engelli.”

 

Bundan 6 yıl önce eşi Fatma Özdemir (67) yaşında vefat edince Hüseyin Özdemir 2 engelli çocuğu ile bir başlarına yaşamaya başladılar.

 

Çankırı'nın Eldivan ilçesi Topraklı Mahallesi Kıbrıs Caddesinde ikamet sağlayan 1936 doğumlu Hüseyin Özdemir'in 2 engelli çocuğu ile metruk ve eski durumda yaşadığı evde zorluklar yaşıyordu. 9 Çocuk babası olan (83) Hüseyin Özdemir'in 2 çocuğu hayatını kaybetmiş hayatta 7 çocuğu olduğu ve 2 sinin engelli olduğu öğrenildi.

 

Vali Aktaş Özdemir ailesine yeni evlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, destek olan iş adamı Tufan Kıdıman’ı duyarlı davranışından ötürü tebrik etti.

 

Yardımseverlik Nasıl Gelişti?

 

Yardım sever iş adamlarından olan Tufan Kıdıman'a ihtiyaç sahibi kişiler olduğu ve yardımcı olunması gerektiği söylendi. Tufan Kıdıman evi ziyaret etti. Evin tuvalet ve lavabosunun dışarıda olduğunu ve Hüseyin Özdemir'in bedensel engelli kızının yaz, kış tuvalet ve lavaboyu kullanmakta zorlandığını ve evin yaşama el verişli olmadığını görünce karar alındı ve ev yıktırılıp 18 gün içerisinde yeniden yapıldı.

 

“Allah Hepinizden Razı Olsun."

 

Gazetecilere açıklamada bulunan ev sahibi Hüseyin Özdemir (83) “Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Benim duygularım anlatılamaz. Çok çektim, bugünden sonra çekmem inşallah. Benim evim üzerimize çökecekti. İlgili vatandaşlar baktılar evi sıfırdan yapalım dediler. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Ev çok güzel Allah herkese nasip etsin. Tufan Kıdıman’a desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim.

 

Sözlerine devam eden Özdemir, "18 günde yapılan bir evdi eski evim, üstümüze yıkılacaktı. Allah razı olsun geldiler ilgilendiler bize yardımcı oldular. Sağ olsunlar baktılar durumumuza evi yeniden yapalım dediler. Yeni evimi çok beğendim beğenilmez mi? Çok güzel Allah herkese nasip etsin."dedi.

 

Hüseyin Özdemi’in bedensel engelli kızının 42 yaşında olduğu ve miyotomik kas hastası olduğu rehabilitasyonunun 5 yıldır sürdüğü hastalığının bir tedavisi olmadığı da söylendi.

 

Allah böyle insanlara daha fazla rızık nasip etsin. Yüreği güzel gönlü zengin insan sevdalısı kişilerin sayısını çoğaltsın rabbim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çankırı Eldivan ilçesi bağrından çıkarak iş hayatını Başkent Ankara'da sürdüren, yardımseverliği ile tanınan Tufan Kıdıman kardeşimiz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 4268 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan baddal
    5 ay önce
    Allahım TUFAN KIDIMAN gibilerini hayır sever insanları başımızdan eksik etmesin, Devletin parasıyla hayır yapıp boy boy fotoğraf paylaşanlar bakın hayır böyle olur.