Şampiyonlar ÇBA Gecesinde Doyasıya Eğlendiler

Sponsor Kırıker: “Çocuklarımız Ankara’da maçlar oynadı. Küçük kardeşlerimizin orayı görmesi, mücadeleleri daha yakından takip etmesi için biz de Kırıker ailesi olarak destek vermek istedik.

Şampiyonlar ÇBA Gecesinde Doyasıya Eğlendiler
21 Ocak 2023 - 09:40 - Güncelleme: 21 Ocak 2023 - 10:01
Eğlendiler

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının birinci yarıyıl tatiline girildiği güne rastlayan gecede sporcular hem okul hem de oynayacakları maçlar için moral depoladı, geceyi doyasıya yaşadı.

Geceye katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ile Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin ÇBA Kulüp Başkanı ve Baş antrenör Cihat Maraz, gecenin sponsoru Kırıker Metal Genel Müdürü Mustafa Kırıker ve aileler ile sohbet ederek isteklerini dinledi, çözüm konusunda düşüncelerini paylaştı.

Şampiyonun 10. Yıl Kutlaması

Çankırı Basketbol Akademi (ÇBA) U12 ve U14 sporcuları ve velileri bir araya geldikleri restoranda 10. yılda gösterdikleri başarılarını kutladı.

ÇBA U12 takımı ve U14 takımı sporcu ve velileri Omar Çavuş Çiftliğinde ÇBA gecesinde bir araya geldiler.

Maraz, “Hedefe Giden Tek Yol”

Gecede konuşma yapan Maraz, “Biz bu yola çıkarken “Hedefe Giden Tek Yol” dedik. Bir insan hedefine ulaştığı zaman onu doyurmaması, hedef üstüne hedef koyması lazım. Benim en büyük ideallerimden biri Çankırı’dan milli takıma oyuncu vermek. ABD, NBA oyuncu vermek istiyorum. Küçük hedef koyanlar her zaman küçük işlerde kalır. Basketbolda Çankırı çocukları ilerleyen zamanlarda mutlaka iyi yerlere gelecek. İnanmayan kişi hiçbir şeyi başaramaz. Biz bu yola inanarak çıktık. İnandığımız için de bu günlere geldik. Çankırı’da bütün çocuklarımıza tek tek dokunmaya çalışacağız.” dedi.

Kırıker “Kocaman Bir Aile Olmuş”

Sponsor Kırıker: “Çocuklarımız Ankara’da maçlar oynadı. Küçük kardeşlerimizin orayı görmesi, mücadeleleri daha yakından takip etmesi için biz de Kırıker ailesi olarak destek vermek istedik. Kocaman bir aile olmuş, Cihat Hocama teşekkür ederim. Çocuklarımız elbette basketbol öğreniyor ama en önemlisi ahlâklı olmaları, kendilerine olan öz güvenlerini daha kuvvetli hala getirmeleridir. Bir çocuğumuzu olsun kötü alışkanlıklardan kurtarırsak seviniriz.“

Ak “Sizleri Her Zaman Destekliyoruz”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak “Biz elimizden geldiğince başka illerde hangi imkânlar varsa Çankırı’da da aynı imkânların olması en temel beklenti ve arzumuz. Gittiğimiz illerde çocuklarımız güzel imkânlardan yararlanıyor, güzel sahalarda spor yapıyorsa, gençlik merkezlerinde kültürel faaliyetlerde bulunuyorsa, modern yurtlarda kalıyorsa aynı şekilde bizim ilimizde de bizim çocuklarımız güzel tesislerde sporunu yapsın, gençlik merkezlerinde kültürel faaliyetlere katılsın istiyoruz. Bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Yeterli mi? Elbette ki bunlar şu an için yeterli değil. Ama olması gereken daha güzel şeyler devam edecek. Sizlere en güzelini hazırlamaya çalışacağız. Sizleri her zaman destekliyoruz. Sizlerin başarıları bizleri sevindirecektir.” Dedi

ÇBA kulüp başkanı ve başantrenörü Cihat Maraz geceyi sponsorumuz Kırıker Metal Genel Müdürü Mustafa Kırıker kardeşimle birlikte organize ettik. U12 takımımız Ankara’da çıktığı 9 maçta 7 galibiyet ile ligi 10 takım arasında 3. bitirerek bir üst tura çıkmayı başardı. U14 takımımız ise Çankırı da yaptığı maçlarda nağmağlüp şampiyon olarak ilimizi 7-9 şubat 2023 tarihleri arasında Karabük ilinde oynanacak bölge şampiyonasında ilimizi temsil etmeye hak kazandı. Her 2 takımımız bu geceyi sonuna kadar haketti ve doyasıya eğlendiler.

Gecemize katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sadık AK abimize, Spor İl Müdürümüz Ekrem Şahin abimize, basın mensubu abilerimize ve kardeşlerimize ve bizleri her daim yalnız bırakmayan ÇBA ailesine çok teşekkür ederiz diyerek sözlerine son verdi.


Gecede sporcu aileleri sponsor Mustafa Kırıker’e plaket ve hediye vererek minnettarlıklarını ifade ettiler.

Geç vakte kadar devam eden gecede sporcular bu defa müzik eşliğinde oynamaktan ter döktü.

Hedefe Giden Tek Yol ÇBA'dan Teşekkür

Kulübümüz U12 ve U14 takımımızın gecesine katılıp bizleri onurlandıran Gençlik ve Spor İl müdürümüz Sadık Ak beyefendiye, Spor Müdürümüz Ekrem Şahin beyefendiye, değerli basın mensubu emekçisi büyüklerimize ve kardeşlerimize,her daim yanımızda olan Çba ailelemize ve bu etkinliğin düzenlenmesini organize eden sponsorumuz Kırıker Metal Ltd Şti Genel Müdürü Mustafa KIRIKER beyefendiye çok teşekkür ederiz.

Bu haber 1804 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum