Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Çerkeş'te Yaşanan Kazalarla İlgili Başkan Sopacı'dan Detaylı Açıklama

Sopacı, Pazar günü karayolunun Karga köyü bölümünde Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ile incelemelerde bulunduklarını ve yolun bu kısmındaki revize çalışmalarının Bakan Uraloğlu tarafından talimatlandırıldığını...devamını okuyunuz.

Çerkeş'te Yaşanan Kazalarla İlgili Başkan Sopacı'dan Detaylı Açıklama
22 Ağustos 2023 - 14:41 - Güncelleme: 25 Ağustos 2023 - 03:45
Başkan Sopacı’dan Açıklama

Çerkeş Belediye Başkanı Sopacı, son günlerde Çerkeş – Kızılcahmam yolunda sathi kaplama çalışması nedeni ile artan trafik kazalarıyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu bilgilendirdiğini açıkladı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “Temelli-Kazan otobanının açılması ile batıdan gelen tüm tırlar, Kastamonu'ya geçişlerini alternatif yollardan 66 km daha kısa olması sebebiyle, Kızılcahamam -Çerkeş üzerinden yapıyorlar. Statik asfalt olan yolun dar ve yeterli olmadığını biliyoruz. Bu yüzden yolun revize edilmesi ile ilgili gerekli girişimlerimiz devam ediyor.” dedi.

Pazar günü 7 kişinin yaralandığı kaza sonrası Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, Grup Başkan Vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’nu ve AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan’ı bilgilendirdiğini söyleyen Hasan Sopacı, Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu da bilgilendirerek konuyu arz ettiğini ifade etti. Sopacı görüşmede Bakan Uraloğlu’nun Çerkeş’i ve bu yolu çok iyi bildiğini, bu konuda yolun projelendirildiğini ve imkânlar ölçüsünde ihalesinin ilerleyen süreçte yapılacağını belirttiklerini açıkladı.

Açıklamasını sürdüren Sopacı, Pazar günü karayolunun Karga köyü bölümünde Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ile incelemelerde bulunduklarını ve yolun bu kısmındaki revize çalışmalarının Bakan Uraloğlu tarafından talimatlandırıldığını, acil yapılacağını bildirdi. Sopacı, konunun AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, İl Başkanı Koray Erdoğan tarafından yakından takip edildiğini ve ivedilikle çözüm için takipçisi olduklarını ifade etti.


Sopacı, “kazalarda yaralanan, öncelikle evladımız, canımız Mutlu Aşağıyayla olmak üzere tüm yaralılara acil şifalar diliyorum. İnşallah tez zamanda sağlıklarına kavuşurlar.” temennisinde bulundu.

Bu haber 5273 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 2 Yorum