Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısında Teşkilatıyla Buluştu

Eğitim Bir Sen Toplu Sözleşme ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, “6. Dönem Toplu Sözleşme kamu görevlileri sendikacılığı açısından tarihi bir eşik olmuştur." dedi.

Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısında Teşkilatıyla Buluştu
22 Ekim 2021 - 12:50 - Güncelleme: 22 Ekim 2021 - 12:56
Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla’nın katılımlarıyla İl divan toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Şube yönetimi, ilçe yönetimleri, disiplin ve denetleme kurulu, üniversite temsilcilik yönetimi, kadınlar komisyonu, Genç Memur-Sen il temsilcisi ve iş yeri temsilcileri katıldı. Açış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Çankırı Şube Başkanı Ahmet Dönmez; tüm teşkilat üyelerine ve komisyonlara özverili çalışmalarından yetkiyi emin ellerde bırakma noktasındaki gayretlerinden, kamu Emekçisinin hakkını muhafazasındaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Eğitim Bir Sen Toplu Sözleşme ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, “6. Dönem Toplu Sözleşme kamu görevlileri sendikacılığı açısından tarihi bir eşik olmuştur. Gerek hizmet kolu kazanımlarımız gerekse oransal zam, toplu sözleşme ikramiyesi gibi önemli kazanımların yanında yıllardır çözülmesi için uğraştığımız sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ve 3600 ek gösterge konularında ilk defa çözüme yönelik kararlar alındı. Mücadelemizi dünden bugün değerlendirdiğimizde verilen emeğin ve atılan imzaların neye tekabül ettiği görülecektir. Gerek maaş ve ücretlerde gerekse hizmet kolumuzu ilgilendiren hususlarda bu toplu sözleşme kazanımlarla neticelenen başarılı bir süreçti. Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2022 ve 2023 yılları için toplam yüzde 29 zam yapılırken sendikalı kamu görevlilerine verilen toplu sözleşme ikramiyesi 2022 yılı için 400, 2023 yılı için 489 TL olarak belirlendi. Sözleşmeli kardeşlerimizin kadro problemi çözülecek inşallah.

2022 Sadece son toplu sözleşmede bile hizmet kollarımız adına güzel kazanımlar elde ettik. 3600 ek gösterge de 2022’de sonuçlanacak konular arasında yer alıyor. Bütün bunlar, örgütlü gücümüz; el ele vermemiz, kol kola girmemiz, omuz omuza yürümemiz ve sayesinde oldu. Eğitim Bir Sen, çeyrek asırlık mücadelesinde sendikal anlayışa yeni bir bakış, canlı bir soluk kazandırmıştır. Bunu, ülke zorlu süreçlerden geçtiğinde üzerine düşeni yaparak gerçekleştirmiştir" diyen Yalçınyayla sözlerini şöyle sürdürdü, "Ülkede ham demokrasinin devamı noktasında fütursuzca faaliyet gösterenlere karşı tam demokrasinin yerleşmesi noktasında, emeğin hakkının verilmesi ve emekçinin değerinin anlaşılması için çaba gösteriyoruz. Çıktığımız bu mücadelede hakkın yerleşmesi, hukukun işlemesi için çağları kuşatan anlayışla yola çıkan bu teşkilat, dün olduğu gibi bugün de, yarın da üzerine düşeni yapacaktır. Bu mücadeleyi sadece ülke sathında değil, ümmet ve gönül coğrafyamızda da gerçekleştiriyoruz. Toplumsal yapılanma için sivil örgütlülüğün varlığının çok büyük önem taşımaktadır ve haksızlıklara karşı hak merkezli mücadele için sendikal yapılanma oldukça önemlidir.” vurgusu yaptı.

Eğitim Bir Sen Çankırı Şubesinin Salgın Döneminde Öğretmen Olmak adlı öğretmenler arası Anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlere hediye takdim edildikten sonra Divan toplantısına son verildi.

Bu haber 1332 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum