ÖKH'si Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen, Çankırı'dan Sevkte Kanser Hastalarının Ön Sırada Olduğunu Söyledi

Çankırı’dan Ankara’ya sevk edilen hasta grupları hakkında istatistiki çalışma yaptıklarını ifade eden Özel Karatekin Hastanesi Mesul Müdürü ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen...devamını okuyunuz.

ÖKH'si Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen, Çankırı'dan Sevkte Kanser Hastalarının Ön Sırada Olduğunu Söyledi
18 Aralık 2019 - 12:33 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 12:43

14 Aralık 2004 tarihine hizmete giren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi hizmette 15 yılını geride bırakarak 16. yılına “merhaba!” dedi.

 

16. yıldönümü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen hastane yönetimi, kurulduğu günden bu yana yaşanan gelişmeleri ve hizmetlerini anlattı.

 

Çankırı’dan Ankara’ya sevk edilen hasta grupları hakkında istatistiki çalışma yaptıklarını ifade eden Özel Karatekin Hastanesi Mesul Müdürü ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen, en çok kanser hastalarının sevk edildiğini belirtti.

 

Dilmen, Dünyada bütün cerrahilerde kanser trendinin başladığını vurgulayarak “Kanser çağın hastalığı oldu. Su içmiyor, bol bol çay içiyor, yapay gıdalar tüketiyoruz. Biz ‘Çankırı’da bu hastaların  sorunlarını başka illere muhtaç etmeden nasıl çözebiliriz?” bunu araştırdık. Çankırı’da benim branşımda; böbrek ve prostat, genel cerrahide mide tümörleri ve kolonkanserine çok sık rastlanıyor” diye konuştu.

 

“2019 yılı içinde genel cerrahide tümör ve kolon kanserlerinde kapalı ve açık ameliyatlar hastanemizde yapılıyor” diyen Dilmen şunları söyledi:

 

“Benim branşımda daha önce böbrek ve prostat ameliyatlarını açık yapıyorduk. Artık kapalı ameliyatlara başladık. Bu Çankırı için bir şans. Ben Isparta’da ihtisas aldım. Benim ihtisas aldığım hastanede hala bu ameliyatlar yapılmıyor. Hastanemizde  ameliyat yaptırmak isteyenlere hizmet vermek gerçekten mutluluk verici. Bunu diğer branşlara yaymak en büyük hedefimiz. Karatekin Hastanesini Onkoloji Merkezi gibi kullanmak kafamızdaki bir hayal. İmkânlar izin verdiği sürece bunu yapmaya gayret edeceğiz. Bize bu teknik ekipmanı sağlayan yönetim kurulu gerçekten teşekkürü hak ediyor. İş ameliyatı yapmakla bitmiyor. Ciddi teknolojik altyapı ve teknik ekipman sağlanması gerekiyor.”

 

Dilmen, alternatif tıp adına 2019 yılında hastanelerinde çok güzel çalışmaların olduğunu, giderek artan hasta trendini yakaladıklarını, kulak-burun-boğan bölümünde güzel gelişmeler yaşandığını, ameliyathanede birçok cihazın yenilendiğini söyledi.

Bu haber 3256 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum