Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Covid-19, Okullarımız İle İlgili Sorularımızı Yanıtladı

Ayaz, "Geçen haftaya göre ilimizde az da olsa bir yükselme olduğunu ancak yoğun bakım ünitelerinde veya hastanede herhangi bir yoğunluğun olmadığını söyledi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Covid-19, Okullarımız İle İlgili Sorularımızı Yanıtladı
16 Eylül 2021 - 08:46 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 18:31
Valimiz Abdullah Ayaz, ilimiz İsmail Hakkı Karadayı İlkokuluna kurulan trafik tırında eğitim alan öğrencileri yalnız bırakmadı. Ayaz tır içerisinde temel trafik eğitimi alan öğrencilerin eğitimine de katılarak öğrencilere trafik kurallarına uymanın önemini anlattı. Program bitiminde biz basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Valimiz Ayaz Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

Soru Başlıklarımız ise şunlar:

Okullarımızda hareketlilik ne durumdadır? 4 sınıf dışında karantinaya alınan başka sınıflar var mı? Okullar sabahçı-öğlenci sistemine geçecek mi, geçmeyecek mi? Çankırı Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Kız Pansiyonunda kalan 8 öğrenci temaslı çıktığı iddia ediliyor bu iddia dogrumudur?

Vali Ayaz, 4 sınıf dışında karantinaya alınan sınıf olup olmadığı şeklindeki soruya da  yeni karantinaya alınan sınıf bulunmadığı cevabını verdi.

Ayaz, okulların sabahçı-öğlenci sistemine geçip-geçmeyeceği konusundaki soruya da  “Sabahçı-öğlenci sisteme geçersek 2 katı öğretmen demek. Bu kolay bir planlama değil. Eğitim-öğretimi her türlü şartta devam ettirmekte kararlıyız”

Okullar ister istemez bir hareket getirecek ama bir iki hafta içerisinde tekrar bir vaka sayısında gerileme sağlarız şeklinde düşüncesini aktardı.

Salgın hastalık gölgesinde başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonun da, Çankırı’da Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Kız Pansiyonunda Kovid-19 testi pozitif çıkan 1 öğrenciyle temaslı olan 8 öğrenci karantinaya gönderildi.

Valimiz Abdullah Ayaz gazetecilerin pandemi süreciyle ilgili sorularını cevapladı. Geçen haftaya göre ilimizde az da olsa bir yükselme olduğunu ancak yoğun bakım ünitelerinde veya hastanede herhangi bir yoğunluğun olmadığını açıklayan Valimiz Ayaz, “Tekrar söylüyorum. Tedbirleri bırakmak için çok erken. Henüz o noktada değiliz. Aşılamada yüzde 78’i geçtik ama daha kat etmemiz gereken çok yol var. Okullar ister istemez bir hareket getirecek ama bir iki hafta içerisinde tekrar bir vaka sayısında gerileme sağlarız. Tekrar söylüyorum, kurallara uymayı ve aşı olmayı ihmal etmeyelim. Çünkü gördüğümüz az vatandaşımız hasta oluyor, az vatandaşımız yoğun bakımda yatıyor ama yoğun bakımdaki hastalarımızın çoğunu kaybediyoruz. Sizlerin de gördüğü gibi can kayıpları 250-270 bandının altına pek düşmüyor. 3’üncü doz aşısını olmayan vatandaşlarımızın bir an önce aşı olmalarını istiyoruz.”

Bu haber 2305 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum