Hani; Ilgaz Yeni Dünyanın Davos'u Oluyordu? (Özel Haber)

Sayın siyasetçiler, "Mazide kalan, sahici sandığımız süslü sözlerinize gönülden inanıp, desteklediğimiz bu yüzden hırpalandığımız için çok feci aldatıldık, Çankırılılar olarak içimize sindiremiyoruz."

Hani; Ilgaz Yeni Dünyanın Davos'u Oluyordu? (Özel Haber)
09 Ekim 2021 - 22:15 - Güncelleme: 10 Ekim 2021 - 07:57
Ilgaz Davos Olacaktı

Her zaman ki gibi, güncel ve önemli bir konuyu, kendimize özgü güzel dilimizle ele aldığımız için kimse yadırgamasın.

Ilgaz’ımızı Bir Davos Yapamadık Gitti

Adım adım Ilgaz’dan Davosa denildi ama; bu projenin hayata geçirilmesi konusunda endişeliydik yanılmamışız. Olmaz dedik; olmadı da…

Davos Projesi Buharlaştı mı ne?

Adalet Ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu’na konu ile ilgili sorumu sorduğumuzda, Akbaşoğlu “Ilgaz’ı Türkiye’nin öncülüğünde kurulacak Adil ve Merhametli Yeni Dünyanın “Davosu“ yapacağız demişti.

Akbaşoğlu, açıklamalarına şöyle devam etmişti. “Bakanlıklar Nezdinde Girişimler Başladı.
Sizlerin de bildiği gibi uzun zamandır Ilgaz’ımızın Davos’dan daha güzel olduğunu ifade ediyorduk. Burasının Türkiye’nin öncülüğünde kurulacak adil ve merhametli yeni dünyanın “Davos”u  olması için Milletvekilimiz Salim Beyle birlikte çalışmalar ve görüşmeler yaptık. Bakanlıklar nezninde bilgi alışverişlerinde bulunduk. Bu konuda Ilgaz’ı bir bütün olarak düşünüyoruz. Bütün bölgemizdeki şehirlerimizin ortak faydasına dönük hedeflerimiz var. Yargıdaki hukuki süreci yeni biten Doruk Otel’in yıkılıp yapılması bu planlarımızdan sadece bir tanesi.” açıklamalarında bulunmuştu.

İşte Projede Gelinen Nokta:

“Adım adım Ilgaz’dan Davosa projesi buharlaşıp kayıplara karıştı. Verilen sözler, yapılan açıklamalar meğer boşaymış.


22.06.2020 tarihinde gerçekleşen basın toplantısında, www.haberci18.com İnternet Medya yönetmeni olarak, ”Adalet Ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu’na, Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu’na; Sayın Milletvekillerim kimse yanlış anlamasın da bu proje büyük bir proje şu ortamda zor gözüküyor, yapılamaz, yapamazsınız” ifadelerini kullandığımızda Çankırı Milletvekilleri, “Yok canım bu projeyi hayata geçireceğiz; kimsenin şüphesi olmasın ifadeleriyle de karşı karşıya kalmıştık.”

Asil Bizler, Çankırılılar Yine Aldatıldık

Aldatılmanın ne olduğunu, bu duygunun insanın yüreğine nasıl hançer gibi saplandığını ben size anlatayım Sayın Milletvekilleri.

Kudretli oluşunuzdan dolayı, “Aldatıldık” gibi çok derin bir hissi içinde barındıran bu kelimeyi kullandığınızda herkesin de inandığını zannetmeyin. “Tüm millet ve biz aldatıldık.” diyorsunuz. Hayır doğru değil, asıl bizler, sizin artık mazide kalan, sahici sandığımız süslü sözlerinize gönülden inanıp, desteklediğimiz bu yüzden hırpalandığımız için çok feci aldatıldık, Çankırılılar olarak içimize sindiremiyoruz.

Memleketimizin Haklarını Savunuyoruz, Haklı Olarak ta Eleştiriyoruz

Bu süreçte parti kaygısıyla değil, Çankırı kaygısıyla hareket edilmelidir. Partiye değil, başta ülkeye, Çankırı’ya sahip çıkmanın yolları aranmalıdır. Şahısların taleplerine göre değil milletin, Çankırılıların ihtiyaçlarına göre adım atılmalıdır. "Ben yaptım oldu" mantığıyla hareket edilmemelidir. Biz bu uyarılarımızı bütün samimiyetimizle bir kardeşlik vazifesi olarak yapıyoruz. Her zaman olduğu gibi inandığımız doğruları sorumluluğumuzun bir gereği olarak aziz Çankırılılarla, okurlarımızla, takipçilerimizle paylaşıyoruz. 

Bu haber 2222 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • H Arslan
  1 hafta önce
  Konuyu ne güzel dile getirmişsiniz, tebrik ederim... Yıldıztepe'nin sahipsiz ve bakımsız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. 2 yıl önce zirveye çıkmıştık sezonda. Orada tek bir kafe var, en işlek saatlerde çay yoktu. Sanırım hakiki Türk içeceği olduğu için. Sadece nescafe satılıyordu. Ayrıca devletin yaptığı iki katlı ahşap yapının hali içler acısıydı. Camlar kırık, karlar içeride birikmiş, koltuk takımları paramparça, tuvalet ve lavabolar kırık...Sanırım işletmeciye verilmiş...Güzel verildi de, bu işin hiç mi şartnamesi, hiç mi bu şartları kontrol edecek yetkilisi yok...Valilik veya kaymakamlığın bu konuda ihmali olduğunu düşünüyorum. Çünkü mülki amirler oldukları için, bir şekilde konuya müdahil olabilirler. Denetlenmediği için viraneye dönmüş haline yazık ve günah, devletin onca harcanan parasına da... Netice, sahibi olmadığından bakımsızlığına bile müdahale edilemeyen, işletmecinin vicdanına bırakılmış bu yerlerle ilgili pek fazla ümitvar olmamak gerekir, düşüncesindeyim..
 • Yazik
  1 hafta önce
  Ahh Çankırı. Eldivan Bülbül pınarı bangolov evleri gecekondu gibi olmuş..dip dibe yapılmış.. Ormana gidip gecekondu gibi dip dibe evlerde kim kalır. Yazık çok yazık.bir yatırımıda heba etmese