Kırmızı Kalem Kurumları Teknofest Ankara'da

2018 yılından beri düzenlenen TEKNOFEST ilk defa Ankara’da gerçekleşti.

Kırmızı Kalem Kurumları Teknofest Ankara'da
31 Ağustos 2023 - 17:48 - Güncelleme: 31 Ağustos 2023 - 18:06
Kırmızı Kalem Eğitim Kurumları Teknofest Ankara’da

2018 yılından beri düzenlenen TEKNOFEST ilk defa Ankara’da gerçekleşti.

2023 senesinin sekizinci TEKNOFEST’inde Çankırı’nın Eğitim Markası Kırmızı Kalem Eğitim Kurumları da ziyaretçiler arasındaydı. Birçok kurum ve firmanın katıldığı TEKNOFEST 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havaalanı’nda gerçekleştiriliyor.

30 Ağustos 2023 günü sabah erken saatlerde kapılarını ziyarete açan TEKNOFEST dünyanın en büyük havacılık festivallerinden. Hem yurdumuzun hem de dünyanın birçok yerinden ziyaretçi ağırlayan TEKNOFEST’e Çankırı Kırmızı Kalem Eğitim Kurumları da katıldı. Öğretmen ve öğrencileri ile festivale katılan Kırmızı Kalem Eğitim Kurumu teknoloji ve bilime doydu.

Kırmızı Kalem öğretmenlerinden Fatih Cerrahoğlu ise festival hakkında bizimle şunları paylaştı.

“Türkiye’nin bu denli mutlu ve umutlu bir gençliğe sahip olduğuna milyonlarca kişiyle birlikte şahit olmak muhteşem bir duygu. Ankara’nın şehrimize yakın olması bizim de öğrencilerimizle birlikte bu festivale katılmamıza vesile oldu. Çocuklarımızın gözlerindeki heyecana ortak olmak biz eğitimcilerin en büyük ilhamıdır. Bir sonraki festivallerde kendi projelerimizle yerimizi alacağız.“

Öğrencilerin Heyecanı ve Mutluluğu Gözlerinden Okunuyor

TEKNOFEST’e katılan öğrenciler bilime ve teknoloji ile iç içe olmayı çok sevdiklerini dile getirdiler. Simülasyon ve oyunları çok güzel bulduklarını dile getiren öğrenciler özellikle SOLOTÜRK gösterisini hayranlıkla izlediklerini dile getirdiler.

Askeri helikopter ve uçakları hevesle ziyaret eden öğrenciler aynı zamanda bilgi sahibi de oldular. Yarışmalara, panellere ve etkinliklere dâhil olan Kırmızı Kalem öğrencileri Ankara’dan mutlu döndüler. Yetkililerin ilgi ve alakalarına teşekkür ettiler.

Bu haber 3109 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 2 Yorum