2021'in İlk Meclis Toplantısından Esnafa Destek Kararı Çıktı

Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, gündem ve gündem dışı 18 maddenin görüşüldüğü Ocak ayı oturumundan esnafa destek kararı çıktı.

2021'in İlk Meclis Toplantısından Esnafa Destek Kararı Çıktı
18 Ocak 2021 - 10:04 - Güncelleme: 18 Ocak 2021 - 22:24
Esnafa Destek Kararı Çıktı

Çankırı Belediye Meclisi, 2021 yılının ilk olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Başkanlığında Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, gündem ve gündem dışı 18 maddenin görüşüldüğü Ocak ayı oturumundan esnafa destek kararı çıktı.


Ocak Ayı Meclis Toplantısında müzakere edilen maddeler arasında corona virüs salgınına karşı bazı tedbir ve destekler de yer aldı. Pandemi sürecinin devam etmesi halinde toplu taşıma kira bedellerinin altı ay boyunca %50 indirimli olarak alınmasına oy birliği ile karar verildi. Benzer bir destek de Belediyenin kiracılarına geldi. COVİD-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan ve ekonomik sıkıntı yaşayan esnafa destek olmak amacı ile mülkiyeti belediyeye ait olan çay bahçeleri, kahvehaneler, şehirlerarası otobüs işletmeciliğinde bulunan kiracıların Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsamak üzere üç aylık kiralarına %50 indirim uygulanmasına, pandemi sürecinin devam etmesi halinde ise bu sürenin üç ay daha uzatılarak uygulanmasına oy birliği ile karar verildi.
Bu haber 2940 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SERVİSCİ
    2 ay önce
    Sayın başkan; yapmış olduğunuz destek zenginlerin işine yaramaktadır. Belediyeniz kapsamında yaklaşık 310 S plaka var, 1 senedir yatıyor ama bugüne kadar destek olunmadı bir elde ona atın. Çalışmadığı vizenin ruhsatın parasını bu sene almayın! Terminali yarıya düşürmenin gereği yok kiranın onlar zaten istediği gibi at koşturuyor..... Bekliyoruz bakalım.