Sağlık Köşesi

Sağlık Köşesi

Sağlık Köşesi

"Su Hayatın Kaynağı, Şifanın Adresidir"

23 Aralık 2023 - 09:22

“Su Hayatın Kaynağı, Şifanın Adresidir”

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve beraberindeki heyet, Halk Sağlığı Referans Laboratuvarları Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Nurgül Özcan’ı ziyaret ederek Çankırı’nın içme suyunu değerlendirdi.


Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü heyeti Halk Sağlığı Referans Laboratuvarları Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Nurgül Özcan’ı ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan ve Sağlık Yöneticileri olarak halk sağlığının korunması ve sürekliliğin temini için içme kullanma suyu izleme çalışmaları ve Çankırı halk sağlığı laboratuvarının çalışmaları hakkında Halk Sağlığı Referans Laboratuvarları Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Nurgül Özcan’ı ziyaret ettiklerini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, paylaşımında “İnsani tüketim amaçlı suların teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu ile suların kalite standartlarının sağlanması, kaynak suları ve içme kullanma sularının istihsali, denetlenmesi insan sağlığını korumak amacıyla ilimizde alınabilecek önlemler, doğal mineralli sular, suların fiziksel, kimyasal, radyoaktif ve mikrobiyolojik parametre değerlerinin uygunluğu suyun kalite standartlarının dışına çıkılmasına veya suların kirlenmesinde sebebiyet verebilecek konular hakkında görüş alışverişinde bulunduk.

Bakanlığımız yetkililerine ve Sayın Başkanımız Özcan’a nezaketlerinden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Unutmayalım ki; Su hayatın kaynağı, şifa’nın adresi’dir. Su’suz toprakta hiç bir tohum su’suz bedende hiç bir hücre yaşayamaz.” İfadelerine yer verdi.

Bu yazı 569 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum