Çankırı'da Ramazan Bayramı Tedbirleri

Çankırı Valiliği tarafından Vali Mustafa Fırat Taşolar’ın imzasıyla bayram süresince alınacak tedbirlerle ilgili yazılı açıklamada bulunuldu.

Çankırı'da Ramazan Bayramı Tedbirleri
06 Nisan 2024 - 19:00 - Güncelleme: 06 Nisan 2024 - 19:06
Ramazan Bayramı Tedbirleri

Çankırı Valiliği, Ramazan Bayramının huzur ve güven içerisinde geçirilmesi adına alınan tedbirleri açıkladı. Çankırı Valiliği tarafından Vali Mustafa Fırat Taşolar’ın imzasıyla bayram süresince alınacak tedbirlerle ilgili yazılı açıklamada bulunuldu.

Açıklamada 10 Nisan Çarşamba günü başlayıp, 12 Nisan Cuma günü sona erecek olan Ramazan Bayramı’nın huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesi için ilde her türlü tedbir alındığı belirtildi. Bu kapsamda alınan tedbirler ise şöyle açıklandı; “Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğünce, vatandaşlarımızın alışverişlerinde fahiş fiyatla karşılaşmamaları için gerekli denetimler yapılacak, gelen ihbar ve şikayetler değerlendirilerek çarşı ve mıntıkaların kontrol edilmesi sağlanacak, görev alanı içerisinde bulunan cadde ve sokakların temizlik işleri aksatılmadan devam ettirilecek, su ve kanalizasyon arızaları nöbetçi ekipler tarafından giderilecektir.


Vatandaşlarımız Alo 153 Hilal Masa ve Alo 185 Su ve Kanalizasyon servislerinden yardım isteyebilecek, herhangi bir yangın olayına karşı Yangın İhbarı için 112 Acil Çağrı Merkezini ve dış hat 213 11 11 numaralı telefonlara başvurabileceklerdir.

İl Emniyet Müdürlüğünce bayram öncesinde, esnasında ve sonrasında alınan tedbirler doğrultusunda halkımızın yoğun olarak bulunabileceği yerlerde gerekli tedbirler alınacak, alışveriş merkezleri, otobüs terminali, mezarlıklar ve güzergahlar görevli ekiplerce kontrol altında bulundurulacak ve olumsuz bir durum görüldüğü an müdahale edilecek, hırsızlık ve yan kesicilik olaylarına karşı çalışmalar yapılacak, trafik ekipleri tarafından trafik yönünden alınması gereken tüm tedbirler alınacaktır.

İl Jandarma Komutanlığınca halkın yoğun olarak bulunduğu bölgeler ile yol güzergahları, dinlenme tesisleri ve akaryakıt istasyonlarında 24 saat esasına göre önleyici kolluk faaliyeti yürütülecek, hırsızlık ve kapkaç olaylarına karşı gerekli tedbirler alınacak, daha önceden hırsızlık olaylarının yoğun olarak meydana geldiği D-100 karayolu üzerindeki dinlenme tesislerinde önleyici tedbirler artırılacak, tatil süresince trafiğin yoğun olduğu yer, zaman ve güzergahlarda denetim faaliyetleri aksatılmadan sürdürülecek, umuma açık yerler ve kritik tesisler devriyeler marifetiyle sık sık kontrol edilecektir.

İl Sağlık Müdürlüğünce il merkezinde 4 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet verecek, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçelerimizde faaliyet gösteren entegre hastaneleri acil servislerinde sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi sağlanacaktır.

Vatandaşlarımız elektrik arızaları ile ilgili konularda 186 numaralı Çağrı Merkezi telefonuna başvurabileceklerdir.

Doğal gazla ilgili bir problem yaşanmaması için KARGAZ şirketi tarafından gerekli tedbirler alınmış olup vatandaşlarımız acil durumlarda Doğalgaz Acil İhbar Hattı 187 numaralı telefona başvurabileceklerdir.”

T.C. Çankırı Valiliği Ramazan Bayramı Programı

Ziyaretler

Ramazan Bayramı Programı

10.04.2024 Çarşamba (Bayramın 1. Günü)

Saat Program

10.00-10.30       Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde Toplu Bayramlaşma

10.40-11.20       İsmail Özdemir Huzurevi Ziyareti

11.30-11.40       Devlet Hastanesi Acil Servis Ziyareti

11.40-12.10       İl Jandarma Komutanlığı Ziyareti

20.30-21.15       İtfaiye Müdürlüğü Ziyareti

21.30-21.45       112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Ziyareti

21.50-22.15        Şehit Nurettin CİNSOY Polis Merkezi Amirliği Ziyareti

Bu haber 1552 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum