Mustafa Çelik

Mustafa Çelik


2020 Yılının İlk 17 Gününde 20 Şehidimiz Var!

20 Ocak 2020 - 09:52 - Güncelleme: 20 Ocak 2020 - 10:03

2-3 Kişi Yazıyor, Çiziyoruz, Kimsenin Umurunda Değil

Farkında mısınız 2020 ilk 17 günde 20 şehidimiz var. Siz huzurlu musunuz? Sadece sosyal medyadan rahmet dileyerek vicdanınız rahat mı..? Ya bu şehitler sizin çocuklarınız olsaydı, ne düşünecektiniz, peki bunca fedakârlık ve suskunluk ne için, ülkemizin bekası içinse hepimiz ölelim, birilerinin refahı ve sefası içinse hepiniz geberin...

Bu siyasilerin tamamı sadece koltuk derdinde. Kimsenin Şehitlerimiz umurunda bile değil. Bütün ümitlerimizi sıfırladınız. Bütün bu olup bitenlere karşı 2-3 kişi yazıyor, çiziyoruz, kimsenin umurunda değil.

Herkes bir çok şeyin yanlış olduğunu biliyor, fakat siyaset bütün doğruların önüne geçiyor. Yazık, çok yazık.

Tüm Şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyor, ailelerine de sabırlar versin diyorum. O kadar.

Kel Ali'nin Bağı

Kel Ali adında bir zatı muhterem varmış. Çok çalışkan birisiymiş. Biraz da fakirmiş. Hiç kimsenin hatırını kırmazmış. Kim ne derse onun işine koşarmış. Kendi üzerine farz olmayan bütün işlere koşarmış.

Çocuklarım sefil olmasın diye bir dönümlük bir bağ almış. Başkalarının işini göreceğim diye bağını ne bellemiş ne de budamış. Bağ çalılığa dönmüş. Bu bağ kimin diyenlere Kel Ali'nin Bağı derlermiş.

Sanki ülkemizde Kel Ali'nin bağına döndü.

Yabancılar geliyor çalıyor çırpıyor "Sen ne yapıyorsun?" diyen yok.

2005 yılında Türk Telekom özelleştirilmişti. 21 yıllığına Lüblanlı Hariri ailesine verilmişti.

Kar eden gayrimenkulleri olan, bütün aletleri çalışır bir kurumdu.

Geçen süre içinde kurum zarar ettirildi ya da öyle gösterildi.

Telekom'un içi boşaltıldı.

Bir gün Haririler Türkiye'yi sessizce terk etti.

Dava açılmadı. Haririler yargılanmadı. Yaptıkları yanlarına kar kaldı.

Kaybettiğimiz dostluk ve komşuluklarımız!!!

İnsanlar çağ atlayacağız diyerek insanlıktan çıktılar, sırf maddiyatın peşinde koşar oldular, sırf çıkarları doğrultusunda etrafı görmezden gelerek menfi duygularla kişisel çıkarları için etrafını görmezden geldiler..

Aynı apartmanda yaşayanlar bile birbirlerini tanımıyor selâm vermekten acizler, eskilerin o menfaatsiz dostlukları yok artık ara ki bulabilene aşkolsun..!

Önceden belki bu günkü gibi lüks yaşam yoktu ama huzur vardı, dostluk vardı, samimiyet vardı, yardımlaşma vardı.. Şimdi öylemi? Hayır insanoğlu hep birbirinden üstün olmak için hayatını doyumsuz bir şekilde maddiyata endeksleyip maneviyattan uzak yaşamayı kendisine ilke edinmiş durumda..!

Ama inşallah bizler geleceğimizin huzura ermesi ile var gücümüzle o manevi huzura kavuşmamız için tüm çabalarımızı sarf edip yeni bir düzene imza atacağız ve yeniden örf adet ve ananelerimize bağlı ilkeli ve düzenli yaşamayı aşılayacağız...

Ağzı Olan Langur Lungur Konuşmaya Başladı Yine

Ülkede bir TOKİ, faiz ve evlenirken yapılan iş caiz midir davası alıp başını gidiyor... Diyanetten başlayarak Medrese/Mektep hocaları fetva veriyor.

Kim neyin fetvasını veriyor, neyi tartışıyor, neyin peşinde ben henüz anlamadım. Cahilliğime verin lütfen efendim. Nede olsa bu konuların uzmanı ülkede ve dünyada çok...

Yahu Allah’ın eşref-i mahluk olarak yarattığı kulları ve güzeller güzeli Hz. Peygamberimize ümmet olmuş Müslümanları, faiz konusu Ayet, Hadis, icma ve kıyasla net olarak açıklanmamış mı? Neyin yeni icma ve kıyasındasınız, neyin fetvasındasınız? Kendinizi, grubunuzu, unvanınızı öne çıkararak, bireysel ya da cemaatsal dini entellektüel birikiminizin olduğunu legalite etmek mi çabanız? Benim gibi cahillerin de kafasını karıştırmayın lütfen. Cezası büyük olur ve mahkemeyi Kübra’da altından kalkamazsınız. Sonuçta konu bir yere gider. Yeni açıklama/yorumlama gereği olmayan dini konular, iman-ı Kamil ile ilgili olmalıdır. Yani, efendim! Faiz, edille-i şer’iyye ile sabit ve artık yeni lakırtılara gerek olmayacak şekilde izah edilmiştir. Gerisi kula kalmış...

Türkiye'm kendine gel, özüne dön. Bir kaç başlık içerisindeki karma köşe yazımız inşallah anlşılırda halkımız uyanır. Vatan hainlerini sevindirmeyelim dostlar.
 

Bu yazı 1644 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum