Mustafa Çelik

Mustafa Çelik


Ramazan Ayımız Bizi Mübarek Kılsın

09 Nisan 2024 - 10:10 - Güncelleme: 09 Nisan 2024 - 10:17

Teşekkürler

Her kadın Sahur ve iftar sofrası hazırlamak için tatlı bir yorgunluk yaşadı.

Teşekkürler tüm Annenelere, Teşekkürler tüm Eşlere, Teşekkürler tüm Ablalara, Teşekkürler tüm kız kardeşlere, Teşekkürler tüm kız çocuklarına, Ramazan sizsiz tamam olmazdı. Ne kadar söylesek de hakkınızı ödeyemeyiz. Yüce Rabbim sizleri Cehennemden Azad eylesin ve sizleri cennet ehlinden kılsın.

Ramazan Ayımız Bizi Mübarek Kılsın

Yine gelirsin sen ya Biz olur muyuz, bilmem?

Gelmişsin gidiyorsun Güzel ağırladık mı bilmem?

Bire bin verdin sevapta Biz alabildik mi, bilmem?

Layıkıyla eda ettik mi Hakkını verebildik mi, bilmem?

Yoksulları anladık mı Yüzlerini güldürdük mü, bilmem?

Yetimleri sevindirip Mazlumları düşündük mü, bilmem?

Yoksa hep tokları doyurup Midemizi mi aç bıraktık, bilmem?

Elimizle dilimizle aklımızla fikrimizle De oruç tutabildik mi, bilmem?

Karşılığını ve sevabını yalnız Senin vereceğin bu oruç ibadetini hak ettik mi, bilmem?

Tek bildiğim Büyüklüğün ve azametin Merhametin ve mağfiretin,

Sen affedicisin Affetmeyi seversin Bizi de affeyle Rabbim.

Ramazan ayımız bizi mübarek kılsın.

Bayramınız mübarek, Haneniz huzurlu, Her şey gönlünüzce olsun. İnşallah.

Bu yazı 612 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Tuncay Hoca
  1 ay önce
  Oruç tutup gıybet edilmez, dedikodu yapılmaz, yalan konuşulmaz, fitne çıkarılmaz, komşu hakkı çiğnenmez, oruç tutanlara saygısızlık yapılmaz, tutmayanlara kötü davranılmaz. Oruç tutmak, bütün kötülüklerin sonunu getirmek olmalıdır. Bütün bunları oruçlunun yapmaması gerekiyor ama unuttuğumuz bir şey var ki dinimiz İslam bu ahlak dışı davranışları bize zaten yasaklıyor. Yani oruçlu değilken de bizler Müslüman gibi İslam ahlakı ile hayatımızı sürdürmek zorundayız dostlar. Şayet Mümin olduğumuzu iddia ediyorsak. Selam hidayete tabi olanlara...
 • Cankiriliramazan
  1 ay önce
  Yazdığınız yazı o kadar nezaketli ve güzel ki...teşekkür ederim. Ancak toplum olarak ne Ramazan-ı Şerif ayına nede oruç'a ne de oruç tutana ne saygımız var ne de nezaketimizin kalmadığını bu sene daha da fazlasıyla gördük. Tabiki herkes ibadetini ve dinini kendine yaşar. Ancak biz özellikle oruç ibadeti yapılan bir beldede ramazan bitene kadar hiristiyan ve yahudilerin bile dışarıda yemeklerini yemediklerini ve saygı duyduklarını görerek büyüdük. Lakin son zamanlarda bunların yerini utanmadan ramazan ve oruç ritueline saygısız ve nezaketsiz hareketlerin çoğaldığıni gördük. İbadetler Allah'hadır. Bu açıdan dünyada 3 milyar Müslüman var. Ancak Gazze yanlız doğu Türkistan yanlız. Yarın Azerbaycan yanlız kalacak. Türkiye yanlız kalacak. Bu kapsamda ramazan ayı eylence ayı değildir birlik ve kendimize gelme ayıdır. Ey Türk titre ve kendine gel. Senin ilini ve töreni kim bozabilir. Maalesef bozdular ne Türklük kaldı ne de Müslümanlık. Hak ediyorsak hayırlı bayramlar. Saygılar.