Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri
Mustafa Çelik

Mustafa Çelik


Özgürce Yazamadıktan Sonra

11 Mart 2022 - 19:22

Özgürce Yazamadıktan Sonra

Basını Rahat Bırakın, İşimizi Yapamaz Hale Geldik

Mustafa Çelik, basının siyasal baskı ve kendini bilmez bir kurum müdürünün tehditleri nedeniyle Çankırı’da gazetecilik yapamaz hâle geldiğini söyledi. 

Çankırı’da Basın Susturulmak İsteniyor!

Onu Yazma, Bunu Yazma; O Zaman Siz Söyleyinde Onları Yazalım...


Çelik, “Yürüdüğüm yolu seviyorum. Menfaatsiz, Yalansız, Çıkarsız, İhanetten uzak, olduğum gibi. Her zaman olduğu gibi başım dik..” ifadelerini kullandı.

www.haberci18.com Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik, “Maksatları korkutmak ama; artık insanlarda korkmuyor, biz yerel basında korkmuyoruz, doğru bildiklerimizden şaşmayacağız...” diyor.

Çankırı Yerel Basınının Üzerinde Oynanan Oyun Utanç Vericidir!

Çankırı’da Rezil Bir Yargılama Sistemimiz Var!

Çelik, “Dobra Dorb Doğruyu Söylüyoruz, yazıyoruz sevilmiyoruz. Yalakalık yapmıyoruz, ona buna mavi boncuk dağıtmıyoruz, bu yüzdende istenmiyoruz... Doğruları beyan ediyoruz kendimizi Emniyette, Adliyede, savcı ve hakimlerin karşısında buluyoruz.”

Gelin de şimdi özgürce haber yapalım, yazı yazın bakalım. Böyle bir ülkede, böyle bir Çankırı’da yolsuzlukların üzerine gidilebilir mi? Böyle bir ülkede, böyle bir Çankırı’da düşünce hayatı gelişebilir mi?

Değerli Çankırılılar, ”İyi düşünelim, güzelim Çankırı’mızı, ülkemizi yine eski hale getirmek istiyorlar aklınızı, aklımızı başımıza alalım.”

Çelik, “Yazılarım, haberlerim pek çok internet sitesinde, gazetelerde yayınlanmış, yayınlanmaya da devam etmektedir. Bu iş onurlu şerefli bir iş. Bu işte yalan yazarsan, mahkemesi var, tazminatı var, vebali var Allah için itibarlı iştir. Üstelik fisebilillah; yani herhangi bir maddi karşılığı olmaksızın. Bu sebeple, çalışan gazeteci olarak şehrim adına hak sahibi olduğumu düşünüyorum. Kamu yararını gözeterek sadece gerçekleri yazan, iftira atmayan ve kalemini satmayan haysiyetli gazetecilik yaptığıma inanıyorum, kendime çok güveniyorum.” Aksini düşünen varsa hodri meydan.

Bazı kendini bilmezler ise, www.haberci18.com yayın yönetmeni Mustafa Çelik ve sahibi olduğu İnternet Medyasına ellerinden gelen her türlü kötülüğü, dümeni (yalan, iftira, çark etme, algı, kin) gibi terbiyesizlikleri filim gibi çeviriyorlar, ama ne hikmetse ortada kazandıkları hiçbir şeyleri de yok, bir türlü ‘Mustafa Çelik ve www.haberci18.com’ u yıkamıyorlar, başarısızlıklarından dolayı da tatmin olamıyorlar....

Asla başaramayacaksınız, üzerime oynadığınız oyunların içerisinde kendiniz boğulacaksınız. Çok ağır bedeller ödeyeceksiniz.

Ne garip bir zamandayız... Şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’m da yalancı, yağcılara itibar edildiği kadar dosdoğru olanı, aslanı çakallara boğdurur gibi şehrimizde adam gibi gazetecilik, internet medyacılığı yapan bizler linç edilmeye çalışılıyor... Yağcı şakşakçılar la boy boy resim atıp iş yapar gibi insanları kandırmaya çalışıyorlar... Bir gören, bir duyan var elbet... İnsanları kandırabilirsiniz ama yaradanı asla...

İnanılmaz Bir Baskı Altındayız

Yetkililerimizin bu yaşananlara bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Bir kibir, bir havalar, bir kanun koyuculuk. Basını kontrol altına alma gayretleri. Suçluların, zanlıların, sabıkalıların vb. kişi veya kişilerin yerel gazetecilere yönelik saldırıları, saygısızlıkları gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Gazeteciye ‘çekim yapma’ diyor. ‘Kamerayı kapat’ diyor. ‘Soru sorma’ diyor. ‘Haberi kaldır lan yoksa senin için iyi olmaz diyor’, ‘Küfür, hakaret ediyor’ diyor da diyor… E bu insanlar niye emniyetteler, Niye Jandarma Karakollarındalar, Niye nezarette ve gözaltındalar, Niye Adalet Sarayındalar, Niye Cezaevindeler o halde? Neden biz yerel basınına sahip çıkmıyorsunuz da suçluların yanında oluyorsunuz?, kimden korkuyorsunuz, suçlulardan, zanlılardan neyi kaçırıyorsunuz, veya onları koruyorsunuz? Efendiler!. Basına saldıranlara izin vermeyin.


Adam Devletin Resmi Kurumunun Bütçesinden Hesabına 1 Milyar (eski parayla 1 trilyon) Geçiriyor, Daha Sonra Geri Ödemeler Yaptırılıyor, Hırsıza Hırsız Diyemiyoruz…

Sözüm bizi tehdit edip, küfür, hakaret edenlere. Sen, siz kimsin halkın haber alma özgürlüğüne yasak getiriyorsun. Hangi mevzuata göre kendince kural koyuyorsun. Bu sansür, bu yasakçı anlayış, böylesine çirkin görüntülere neden olarak, hizmet ettiğin şehrine en büyük kötülüğü yapıyorsunuz demektir. Bu asılsız kararlar Çankırılıların kamerasını kapatmadı, Çankırı halkının gözünü kapattı. Özgürlükleri elinden alındı. Bu ayıp size yeterde artar bile.


Çelik, mevcut duruma “Yeter artık. Basını özgür bırakın, basın işini yapsın!“ diyerek isyan etti.

Şahsıma ve sahibi olduğum haber siteme komple kurulduğunu, kasıtlı şikayetlerde bulunulduğunu belirtmek isterim. Sonuçta gazeteciyiz. Kamuoyuna karşı olan görevimizi yapıyoruz. Kimse kimseyi tehdit etme hakkına sahip değildir.

İsyanım bu bizim sektörde yağcılık, yalakalık, yağdanlıkcılık yapanlara...

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Bizim Kimseye Eğecek Başımız Yok; Umudumuzun Bittiği Yerde İnadımız Başlar. Altını Çizerek Söylüyorum Vatansızlara, Kansızlara, Devlet Ahlakından Nasibini Almamışlara, Bu Vatanın, Özellikle de Çankırı’nın Ekmeğini Yiyip, Suyunu İçen, Ancak Hainlik Edenlere Karşıdır.”

Sessizliğime aldanmayın, günü ve yeri geldiğinde hepiniz cevabınızı alacaksınız…! Affetmeyeceğim, şimdi keyfinizi sürün. Bizde bir bozkurt ve yaran töresi vardır unutmayın..Bekleyin ansızın kapınızı çalabiliriz...

Şahsımızı ve haber sitemizi yargısızca linç etmeye çalışanlara işte cevabımız, “Koyun Kuzudan, Ana Kızından, Köylü Özünden, Yiğit Sözünden, www.haberci18.com yönetmeni Mustafa Çelik’te Doğru, Dürüst Haberciliğinden Asla Vaz geçmez!.. Yanlışı alkışlıyorsan, fikrin yoktur… Eğri ile doğruyu ayıramıyorsan, aklın yoktur… Yalana sahip çıkıyorsan, ahlakın yoktur… Diyen, diyebilen, İnternet gazetecilikte Çankırı’mızın sorunlarını çekinmeden dokunan, doğru yapılanları övgüyle yazıya döken, eleştirilecek konuları da çekinmeden eleştirebilen Çankırı basınının güçlü kalemi Çankırı sevdalısı parmakla sayılacak 2-3 kişi arkadaş varız. Şimdi bu günden itibaren benim kim olduğumu iyi öğrenin. Şunu beyninize iyi kazıyın ki; “Her kim ki Türk’e, Türk adına, Atatürk’e, Mustafa Çelik’e düşmandır biliniz ki siz gibi bidon kafalılar Malazgirt’te, İstanbul’un Fethinde, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde mağlup ettiklerimizin, Türkiye de kalmış artıklarısınızdır ifadelerimi bir kez daha tekrarlıyorum.

Biliniz ki dalımızı kıranın ağacını kökünden sökeriz. Biz Çankırı’dayız buyurun gelin, bekleriz. Özellikle şahsımızı soran, sen gazetecilik diplomasını nereden aldın, daha mahkemelerin ardı arkası gelecek, üzülme diyerek mailimize sahte İP ve sahte isimlerle yorum yazan yüreksizlere sesleniyorum (sahte İP ile yazanlar senin de gırtlağına basılacak), “Siz gibi ş…lere, adam diyenin Allah belasını versin. Ta  (…) … sizin.” Nokta.

Bu yazı 1610 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum