Mustafa Çelik

Mustafa Çelik


İnternet Medyamızı Engelleyen Zihniyetleri Kınıyoruz…

12 Haziran 2015 - 10:19

www.Haberci18.com İnternet Medyamızı Engelleyen Zihniyetleri Kınıyoruz…

 

www.Haberci18.com İnternet Medya Sahibi Mustafa Çelik “Şahsı ve sahibi olduğu İnternet haber sitesine yapılan saldırı, engelleme, tehdit, küfür, hakaret içeren olaylarına çok sert tepki gösterdi.”

 

"Bu Olayı Nefretle Kınıyoruz.

 

İnternet Gazetecilik Görevimizi Engelleyen Zihniyetleri, Kurum Ve Kurum Amirlerini, Her Yanlış Yapanı Kınıyoruz.

 

Çankırı’da Gündem Yaratmamızdan, Çok Konuşulmamızdan Rahatsız Olanlar Çirkin Oyunları Oynamaya Başladılar.

 

Çelik “Şahsımı ve sahibi olduğum haber sitemi seversin, sevmezsin. Siteme girersin, girmezsin onda hürsün sevgili okurlarımız. Ama Çankırı’nın Çankırılının can damarı olan haberlerimizi engelleyemezsiniz.” Dedi.

 

Mustafa Çelik tarafından yapılan açıklamada, “Gazetecilerin görev yapmalarını engelleyen zihniyeti ve eylemlerini kınıyor, her türlü ayrımcılığa karşı olduğumuzu tekrarlıyoruz.” denildi.

 

www.Haberci18.com İnternet Medyası “Bu kabul edilemez engellemelere Basın özgürlüğü adına halkın haber alma hakkını engellenmektedir.” denildi.

 

Yaptığınız Hukuken, Ahlaken Yanlıştır, Ayıptır!..

 

Sizler şahsımı ve sitemi engellemiyorsunuz. Çankırılı hemşehrilerimizin haber alma özgürlüğünü engelliyorsunuz. Bunu bilesiniz.

 

Çelik “Kararı uygulamayan ve kanundaki eksiklikler dolayısıyla 6 yıldır verdiğimiz emeği, yaklaşık bir aydır sekteye uğratan ve okuyucularımızın haber alma hakkını engelleyen, kişi ve kurumlar hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağız” dedi.

 

Açıklamada ayrımcılığa karşı olunduğu belirtilinerek, “Gazetecilerin görev yapmalarını engelleyen zihniyeti ve eylemlerini kınıyor, her türlü ayrımcılığa karşı olduğumuzu tekrarlıyoruz, çirkin eylemleri yapanları kınıyoruz.” ifadeleri yer aldı. 

 

Basın özgürlüğünün sadece gazetecilerin görevini yapma hakkını değil, aynı zamanda vatandaşların da haber alma ve öğrenme hakkını ifade ettiğini kaydeden Mustafa Çelik, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: "Her türlü farklı sesin susturulmaya çalışıldığı bir ülkede demokrasiden değil, olsa olsa başka bir rejimden söz edilebilir. Halkın haber alma hakkını engellemek anlamına gelen ‘Akreditasyon Uygulaması’ demokrasimiz adına asla kabul edilemez bir hukuksuzluktur. Bu hukuksuzluğun bir dönem bu türlü akreditasyonlara muhatap olmuş bir cenahtan gelmesi ayrıca başka bir anlam taşımaktadır. Bugün ülkemizde düşüncelerini açıkça ifade edebilmekten çok halkın haber alma özgürlüğü kısıtlanmaktadır." 

 

Her ne ad altında ve hangi gerekçeyle olursa olsun gazetecilerin, görevleri başında alıkonulmasını, basında ayrımcılığı ve basının haber alma özgürlüğüne yapılan tüm engellemeleri şiddetle kınıyoruz."

 

İmtiyaz sahibi Mustafa Çelik tarafından yapılan açıklamada ifade ve basın özgürlüğü, hukukun bağımsızlığı, özgürlükler ile insan haklarının Çankırı’da ne hale geldiği, getirildiği noktaya dikkat çekildi.

 

“Özgürlüklerin yok olduğu bir Türkiye’yi kabul edemeyiz. Özgürlüklerin en başında; ifade, düşünce ve basın özgürlüğü gelmektedir. Türkiye’nin, bugün bu konuda, sıkıntılar yaşadığını görmekteyiz. Engellemelere çanak tutan Kamu kurum ve kuruluşlar hakkında hukuki suç duyurusunda bulunup bu çirkin eyleme alet olan kurumları sayfamızda açıklayacağız. Sorumluların yaptıkları yanlışla Günah Keçisi aramaktan başka bir şey değildir.” dedi. Umarız böyle bir olay bir daha yaşanmaz" dedi.

 

Çelik “Çankırı, Çankırılı düşmanı olan bazı kurum müdürlerinin kendilerini mağdur ettiğini belirterek, kendilerini bu süreçte yalnız bırakmayan ve haberleri www.Haberci18.com’dan takip eden okuyucularına teşekkür ettiğini belirtti.

 

Mustafa Çelik’den yine baba söz:”Kalp kırmaya tek bir söz yeter. Ama kırılan kalbi tamir etmeye: ne bir özür, nede bir ömür yeter.”

 

Bundan sonra ki süreçte de dilimizin döndüğü, kalemimizin yazdığı kadar siz değerli okuyucularımıza gündemdeki gelişmeleri paylaşmaya çalışacağım. Benim ne gazeteci arkadaşlarımla nede haber sitesi sahibi meslektaşlarımla iddiam ve yarışım vardır. Çünkü biz bir aileyiz. Ben çok okunuyorum o az okunuyor diye s…dik yarışımız neyi yok.  

 

Eleştirmek Suç Değil!..

 

Bükemediğin bileği öpeceksin.

 

Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilecek güce sahip olmanın verdiği şevkle sonuç nere varırsa varsın yılmadan, yıldırarak hizmetime devam edeceğim. Biz bu işi severek yapıyoruz. Bundan hiç bir vatandaşımın şüphesi olmasın. Hoşça, dostça kalın.

 

Bu yazı 9318 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum