Necati Keskin

Necati Keskin


Bu Ülkenin İlim/Bilim Adamına ve Sağlık Personeline İhtiyacı Varmış

25 Mart 2020 - 20:47 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 21:04

DEMEKKİ NEYMİŞ BU ÜLKENİN DAHA ÇOK SAĞLIK PERSONELİNE, DAHA ÇOK İLİM/BİLİM ADAMINA İHTİYACI VARMIŞ...

Corona virüsü ile farkına vardığınızı umuyorum...

Ülkemiz sınırları içerisinde yaşayan erkeğiyle kadınıyla bütün ilim/bilim insanlarımız asla inançsız yetişmesini istemeyiz, hepsinin yüce yaratıcıya karşı bir sorumluluğu ve bir inancı olsun isteriz, zira inançsız insanların kalpleri taş ve  merhamet duygusundan uzak olurlar.

Bu ülkede Hatip liseleri olmasın demiyoruz ama her ülkenin kendine göre bir yeterlilik miktarı vardır. Fakat sadece imam hatip olarak yetişen ilimden uzak insanların ne İslam dinine ne kutsal kitabımıza tam olarak hizmet etmeleri ise mümkün değildir.

Allah tüm kullarına ilk emri “Oku”

Şöyle din kitaplarını karıştırıp peygamberlerin hayatlarını okuma gereği duyarsanız, hemen hemen bütün peygamberin kendilerine özgü meslek sahibi oldukları gibi bütün hadisleri, yaşantıları ilime/bilime uygun olduğun öğrenirsiniz..

İnsanız sonuçta, bazı haksızlıklar da dile getirmeden edemiyoruz, kimsenin maşında ve aldığı yüksek ücretinde gözümüz yok, Mesela ; 4200 lira ile işe başlayan imam hatipler 110 bin imam bu gün istemeyerek de olsa zorunlu evlerine kapatılırken,  3600 ek göstergeden sakındığınız tüm doktorlar, hemşireler “içerisinde hamil olanlar dahil”  hayatlarını hiçe sayarak bu ülkenin vatandaşının sağlığı için Corona Virisü ile savaş veriyorlar. Sağlık Bakanımızın sağlık personelin hizmetlerini desteklemek üzere pencereleri açıp alkışlamak onlara manevi destek verebilir ama maddi desteği de unutmamak gerekir.

Bizim Allah’a inancımız sonsuz. Ama ilime, bilime, teknolojiye inanın, inanın ki sonumuz hayırlı olsun, Avrupa’daki ibadethanelere göre Hastane sayıları azımsanmayacak kadar fazla olmasına rağmen Ülkemizdeki Hastanelere karşılık  ibadethanelerin sayıları müthiş bir farklılık var.,

Düşünün bir kere  bu ne çelişki, bu ne tezatlık.

Her boş bulduğun arsaya Cami veya Mescit yapmak, Ortaöğretim okullarını ihtiyaçtan kat be kat fazla  İmam Hatip okullarına çevirmek bu günkü  ilim/bilim ve mantık  ile çelişki halindedir.

Allah bize böylemi emretti. İlim Çin’de de olsa bulun diyen. Peygamberimizin hadislerinden biz böylemi anladık.

Bu kadar büyük musibetlerden bari ders çıkartarak, akıllı olun,  hiçbir mesleği, hiçbir ilmi olmayan, sümüğüne bile sahip olamayan  insanların ipine sarılmaktan, onları ilahi bir güç olarak görmekten lütfen vazgeçin…

Umre’den dönen vatandaşların  polise tükürerek biz ölürsek sizde ölün gibi mesnetsiz konuşmasını da, karantinaya alınan Umre yolcuları, öğrenci yurtları için burası “ahır gibi” yanıtını  da yadırgamamak lazım..

Birkaç kişinin yaptığı edepsizliği tüm Umre ziyaretçilerine  yüklemek ise  abesle iştigal etmektir.

Biz dine karşı değiliz ama  İslam dininin emrettiği şekilde dinimizi yaşamak istiyoruz,

Size bu toplumu dizayn edenlerinde din pazarlayarak sizinle iletişim kurmasına izin vermeyin. Size yanmayan kefen satanlara, terlik satan bezirganlara, artık bu ülkede depremleri durdurdum diyen, bana söz verdi Corano virüsü bizim ülkemiz gelmeyecek   diyerek insanları aldatan şarlatanlara  karşı dininize, imanınıza sahip çıkın. Devletimize sahip çıkın, kanmayın, kandırılmayın.

Ders alın ve lütfen aklınızı kullanın artık.

Necati KESKİN

20.Mart.2020
 

Bu yazı 5377 defa okunmuştur.