Necati Keskin

Necati Keskin


Nice Bayramlara

02 Mayıs 2022 - 08:39

Nice Bayramlara

Recep, Şaban ve Ramazan dedik üç ayları geride bıraktık, yüzümüzün akıyla, gözümüzün nuru bu ayda ne gibi ibaretlerimiz farz kılındıysa yerine getirip, sayılı günleri geride bırakarak  şükür ‘oruç’ ayı ramazanı bitirdik,

Dedik ya sayılı günler çabuk geçer diye Oruç ayı ramazan ayına veda günü geldi çattı, Bu vedanın da ayrı bir güzelliği olan ve dua ve niyazlarımızın karşılığı olarak yüce Mevla’m bize şeker tadında bir bayram hediye etmiş.

Bu bayramın da özelliği ve güzelliği de bambaşka, içerisinde huzur, sevgi ve muhabbet ki bütün değerleri barındırıyor. Öyle güzel bir hediye ki içinde sevgi, huzur, muhabbet, Yani bu bayramda büyükleri ziyaret edip ellerini öperek hal hatır etmek ve hayır dualarını almak, büyükler olarak ta küçükleri sevindirmek, dargınları barıştırmak gibi saymakla bitmeyecek tüm güzellikleri sunan bu bayramın özellikle Ülkemize, tüm İslam alemine, hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun, Bayramınız kutlu olsun.

Geçen yıl yaşadığımız Corona19 virüsü nedeniyle evlerimizden çıkamaz olduğumuz bir ‘oruç’ ayı Ramazan’ı ve bayramı yaşadık,


Layıkıyla yaşayabildik mi?

O meçhul işte.

Hani hepimizin ahhhh!. diyerek başlayıp özlem ile söylediğimiz bir söz vardı ya "ah nerde o eski bayramlar" İşte o söz tamda bu bayram için tecelli etti ve maalesef daha da bir anlam kazandı. Çok şükür, Devletimizin üstün çalışma gayretiyle, yine de tedbirlerimizi almak kaydıyla corona-19 belasından kurtulmak üzereyiz Allah’ın izniyle..

İşte bu yıl sağlıklı bir ortamda, huzurla bir bayram kutlamanın mutluluğunu  yaşıyoruz. Bu yıl ne mübarek ramazan ayının feyzinden, ve de bayramın zevkinden layıkıyla faydalanmak cümlemizi nasip etsin.

Şunu kabul etmeliyiz ki, Ülkemizde yıllar önce kutlanan o eski bayramlar yaşamak mümkün değil çünkü yeni neslin değer yargıları bayramlara bakış açıları yok artık, halimize şükrediyoruz ve umut ediyoruz ki, O Yüce Mevla’m özlediğimiz o bayramları yeniden yaşatacaktır cümlemize.

Sizlere eski bayramların özlemi ile gelecek bayramları bayram coşkusu ile sağlıklı ve huzurlu kutlamayı Rabbim cümlemize nasip etsin….

Sağlıklı ve huzurlu gelecek nice bayramlara ulaşmak dileğiyle,

Necati Keskin

01 Mayıs 2022

Bu yazı 851 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum