Necati Keskin

Necati Keskin


Korgun Belediyesi Çalışmalarında Hız Kesmiyor

21 Temmuz 2020 - 11:52

31.Mart.2019 yılı Mahalli İdareler seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden Korgun Belediye Başkanlığını kazanan Hasan Hüseyin Kozan ve ekibinin Korgun’daki belediye çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 
Corona Virüs “Covid.19” denilen illetin 11.mart.2020 tarihinde ülkemize intikalinden sonra, virüs ile mücadele için  bir çok alanda çalışmaları durdurulmuş olmasına rağmen Korgun Belediyesinde hem bu illet Virüs ile hem de diğer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor..
 
Kısa dönem içerisinde gerçekleştirilen çalışmaları şöyle özetleyebiliriz.
 
1.Korgun’da  “Covid.19” koruması kapsamında ilk günden itibaren kapalı alanlar, Pazar yerleri, Halkımızın toplu olarak kullandığı yerler dezenfekte edilerek, bütün vatandaşlara maske dağıtımı ile Pazar yerlerine gelen vatandaşlara da hijyen ve ateş kontrolü ile İlçemize bağlı bütün köylerde dezenfekte çalışmaları aralıklarla devam etmekte olup yine ilçemizde mevcut bütün camiler tek tek dezenfektesi yapılmış ve gül suyu ile temizlenmiş temizlenen camiler halkın ibadetine sunulmuştur.
 
Korgun Belediyesine ait ekipler, Virüs ile bu güne kadar müthiş bir mücadele örneği vermiştir ve halen mücadeleye amansız devam ediliyor.
 
2.İlçemizde bu zamana kadar yapılamayan; otobüs beklerken yolcuların rahat etmesi için ilçemizdeki bütün eski duraklar sökülerek; Belediye önüne, Kaymakamlık Binası karşısına, 1. Etap Toki çıkışına, 2. Etap TOKİ İçerisine ve Ünlü Sokak Başlangıcına olmak üzere bazı duraklar yenilenmiştir.
 
3.Çevre kirliliğini gidermek ve halk sağlığının korunması amacıyla yaylada kanalizasyon çalışmalarına başlandığı ve çalışmalarında aralıksız devam ettiği bildirildi.
 
4.Korgun Söğütlü mevkiinde Mesire Alanı ve Millet Bahçesi Yapım İşi tamamlanmıştır.
 
5.Korgun İlçe Mezarlığına fidan dikimi ile, Mezarların düzenli şekilde olması bakımından isteyenler için özel olarak hazırlanan kişisel ve aile mezar yerleri oluşturulmuştur.
 
6.Korgun arazisinde yaylımda bulunan hayvanların su ihtiyacının giderilmesi için göl ve göletlerin temizlenmesi, Bazı çocuk parklarına yenileri eklenerek hizmete açılması, Çay boyu bazı zararlı ağaçların temizlenmesi ve çevre düzenlemesinin yapılması.
 
7.1975 yılında yapılan ve revizyona uğrayan İçme suyu şebekesi yenileme çalışmaları halen devam etmektedir.
 
8.Gençlik ve Spor bakanı ile yapılan protokol gereği Korgun’da yapılacak spor tesisleri için protokol imzalanmış. Ödenek tahsisi neticesinde çalışmalara başlanacaktır.
 
9.Tarım Bakanı ile yapılan görüşmeler neticesinde Hayvancılık ve Tarım alanında Korgun’da üretimin artırılması için araştırmalar yapılmış, gerekli projeler için protokol düzenlenerek çalışmalara başlanılmıştır.
 
10.Korgun’da Büyük Mahalle Divrit - Oymaağaç - Söğütlü Küme evlerini birbirine bağlayan Kadastro yolu ölçümleri yapılarak güzergah belirlendi. Yol yapım çalışmalarına başlandı.
 
Henüz bir yılını doldurmayan ve gururla sunduğumuz Korgun Belediye Hizmetlerini www.haberci18.com gazetesi olarak sayın Korgun Belediye başkanına ve ekibine başarılar dileriz.
 
Necati Keskin www.haberci18.com Gazetemiz Köşe Yazarı

Bu yazı 1689 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum