Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri
Necati Keskin

Necati Keskin


Korgun'da Belediye Hizmetleri

22 Ocak 2023 - 10:16 - Güncelleme: 22 Ocak 2023 - 10:24

Korgun’da Belediye Hizmetleri

Her hangi bir siyasi  partiden veya bağımsız olarak Belediye hizmetlerinde bulunmak üzere adaylar arsında halkın oylarıyla tercih edilen adayın seçiminde mutlak galibi olduğunda kendi hizmet söylemlerini unutmayarak, ne olursa olsun yakasındaki parti rozetini çıkartıp adaletin terazisini de elinde bulunduran ve tarafsız bir şekilde çalışmak halkın adamı olmak onurlu kişiliktir.

Korgun’da 1953 yılından bu tarafa bir çok belediye başkanı geldi geçti, Bir çoğu rahmeti rahmana kavuştular, Korgun için gücü nispetinde ne yaptı ise ki bunların isimleri de tek tek zikretmeye gerek yok, “Allah onlardan razı olsun”, vefat edenlere ise “Rahmetler olsun”  demekle geçiştiriyoruz,

Korgun’umuza son dönemde  Milliyetçi Hareket Partisinden 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli idareler Genel seçiminde Korgun Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Hasan Hüseyin Kozan ise yukarıda anlattığım kişiliklere sahip,  dürüst, çalışkan, kişilik sahibi bir insan.

20 Ocak 2023 akşamı Çankırı Postası gazetesinin düzenlediği, Ercan Şeker ve Turan Harmancı’nın sunduğu ‘Gündem Özel’ canlı yayın programına konuk olan memleketim Korgun Belediye Başkanı Sayın Hasan Hüseyin Kozan’ı sonuna kadar izledim.

Bazı insanların idealleri için çalışmaya azimli olması gönül işidir. Belediye seçimleri. 3,5 yıldan hemen 4 yıla yaklaşırken yapılan hizmetleri saymaya kalktığımızda acaba bu işler bu arada mı oldu diye kendi kendinize hayıflanırsınız, El altığı her hizmet Korgun’da hayat buldu diye bilirim. 3,5 yılda yapılan hizmetlerini saymakla bitmiyor ama benim için çok önemli gördüğüm, ile gelecekte yapacağı hizmetleri ise şu şekilde sıraladım.

1.Korgun’a bağlı bazı köylerinin festivallere gıpta ile baktığımızda Korgun halkını bütünleştirmek, birlik ve beraberliği sağlamak üzere bir ilki ve bizimde hayallerimizi gerçekleştiren “I. Korgun Kültür, Sanat ve Hayvancılık Festivali” ise ilk olmasına rağmen başarılı bir şekilde tamamlamış bu konuda halktan tam not almıştır.

2.Bazı mahallelerde yapılan “Alt yapı hizmetlerdi ile cadde ve sokakların tamir ve onarımları”.

3.Bir diğer hizmeti ise Cenaze hizmetleri Mezarlıklarımıza yaptığı düzenlemeler”.

4.Korgun’da mevcut “Camilerdeki şadırvan ve tuvaletlerin temizlikleri, bakım ve onarımları.”

5.Bütün mahallerde bulunan “Çeşmelerin tamir ve onarımları”

6.Söğütlü ve Yayla civarındaki “Göllerin temizlenmesi yolların bakım ve onarımları”.

7.Tüm mahallelerdeki “Çocuk Parklarının çoğaltılması bakım ve onarımları,

8.Halkımızın çok önemli gördüğü “Çobanoğlu Deresinde akan suyun Korgun’a kazandırılması”,

9.Ayrıca yıkılan eski öz köprüsü ve Değermenönü köprülerinin yani “İki adet köprüyü yeniden yapılmas ve 5000 (Beşbin) adet kavak fidanı dikilmesini” 2023 programına alındığı bilgisini vermiştir,

Sayın başkanın hizmetlerinden ayrı olarak garip guraba gençlerin nişan ve düğün törenlerinde Belediyemize ait nikah salonunu ve sunacağımız hizmetleri ücret almadan yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz sözleri ise çok anlamlı ve manidar bulduğumu da söylemeden geçemem. Bunun için özellikle Korgun halkı adına teşekkürlerimi ifade etmek isterim.

Göreve geldiği günden şu ana kadar yapılan Belediye hizmetlerinin toplam maliyeti 70.000 000 TL (Yetmiş milyon), Ama gelirler ise 8.000 000 TL (Sekiz Milyon) olarak Korgun’a borçsuz büyük bir yatırım yapılmış olmasından dolayı takdir Korgun halkınındır.

Ayrıca, birde madalyonun diğer yönüne bakarsak, Ben 34 yıl çok değişik karakterler sahibi insanlarla çalıştım, Eğer bir makama gelmek için verdiğin sözde durmuyorsan veya verdiğin sözü unutuyorsan, Anadolu’da bir söz vardır “İnsan insana özüyle sözüyle bağlanır” sözünün gereği olarak nereyi işgal edersen et, nereyi temsil edersen et, nereye aday olursan ol, yapamayacağın sözleri verip sonrada nasıl olsa unuttururum veya unuturlar diyorsan eğer, sadece insan olarak kendine layık olanı yaparsın. Üç günlük dünyada faziletini karartmaya değmez bu hayat..

Belediyelerin görevleri genellikle amme hizmetleri olarak bilinir, Amaç ise o yörenin halkına hizmettir, Halkın oylarıyla seçilenler daha sonra tekrar seçilir veya başkası seçilir, önemli olan şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev halktan aldığın görevin layıkıyla ve hakkıyla bitirilmesidir. İşte yaşamındaki en büyük görevde budur, Çünkü yıllar sonra yaptığın hizmetlerin karşılığı olarak halktan aldığın tek şey dua almaktır.

Dinin temeli ahlaktır ama insanın ahlaklı olması için gerekli ilk şart akıldır, akıl!

Kişi aklını kullanmayı becerebiliyor, eleştirileri hoşgörü ile karşılayabiliyorsa, yaptığı işleri hakça değerlendirebiliyorsa o kişi değişime açık bir kişidir. Aynı zamanda kişilik sahibidir. Kendisini çok iyi tanıdığım başkanımız da bu değerlere sahip kişidir. Yine çok özel bir söz vardır “Adamlık yetişme tarzından değil, doğuştandır. Eğer genlerinde adamlık yoksa, ona hangi makamı işgal ediyorsa etsin, hiçbir makam ve mevki ona ne adamlık verir nede adam eder”

Bu yazıyı niçin yazdım, Ben gurbette yaşayanlar bir Korgun’lu olarak canlı yayında yaptığı hizmetler ve geleceği dönük yatırımlar beni gururlandırdı. Sayın Başkandan, gerek çalışkanlığı, dürüstlüğü, partili ve partisiz olan halkla bütünleşmesi bizleri de  son derece memnun olduğumuzu, Kendisini de Korgun’un sağlıklı geleceği ve ışığı  olarak gördüğümü belirterek,

Yüce Mevla’m Sayın Başkana ve çalışma arkadaşlarına tüm kalbimle, samimi duygularımla sağlıklı ve huzurla bu azimle, bu şevkle, daha nice yıllar çalışmayı nasip etmesini diliyorum..

Görüşmek dileğiyle sağlıklı kalın hoşça kalın.

Necati KESKİN

21 Ocak 2023

atay1348@gmail.com

Bu yazı 922 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum